Najczęściej kupowane

Autorzy

Nowe produkty

Promocje

Dostawcy

Brak dostawców

Kategorie

Informacja

Mądre książki dla młodzieży. Sprawdź, jakie lektury polecamy dla nastolatków

Dobra lektura zawsze jest fascynującą rozrywką. Jeśli jest przy tym pouczająca, to czytający bez wątpienia odnosi podwójną korzyść. Mądra książka to w końcu skarbnica wiedzy, która w prosty sposób pozwala nam poszerzyć swoje horyzonty. Lekturą wartościowych pozycji powinniśmy zainteresować także i młodzież, która dorasta i zaczyna szukać swojego miejsca w świecie. Jesteśmy przekonani, że mądra książka może wnieść wiele dobrego w wychowanie i edukację Twojego dziecka. Dlatego też przygotowaliśmy dla Ciebie listę propozycji, które mogą nie tylko zaciekawić nastolatka, ale też wnieść do jego życia pewne wartości.

Mądre książki dla młodzieży o tematyce historycznej

"Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości" autorem tych słynnych słów jest sam Józef Piłsudski. Chyba wszyscy zgodzimy się, że Marszałek Polski miał słuszność, podkreślając wagę historii naszego narodu. Poznawać jej koleje powinniśmy już od młodzieńczych lat. Pomóc w tym mogą zaś dobre książki. Oczywiście nie od dziś wiadomo, że młodzi czytelnicy nie są fanami opasłych tomów czy monografii naukowych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wiedzę historyczną przemycić w komiksach czy ilustrowanych opowieściach o humorystycznym charakterze. Za przykład niech posłuży seria książek Grażyny Bąkiewicz "Ale historia" dostępnych w naszej ofercie. Autorka przedstawia w nich wiele ciekawostek ze świata przeszłości, a także śmiało udowadnia, że historia może być naprawdę interesująca.

Religijne książki dla młodzieży

Religia i sprawy wiary powinny być na pierwszym miejscu w życiu każdego chrześcijanina. Zarówno młodsi, jak i starsi wierzący powinni zgłębiać swoją wiedzę na temat swojej religii, aby lepiej ją rozumieć i żyć w zgodzie ze swoimi przekonaniami. Aby pomóc młodym ludziom w tym procesie, powstało wiele ciekawych i wartościowych książek religijnych. Jedną z takich pozycji jest "Historia Kościoła Katolickiego dla młodzieży" autorstwa bł. ks. Romana Archutowskiego. Ciekawe mogą być również opisane w przyjazny dla dzieci i nastolatków sposób ilustrowane żywoty świętych Mary Fabyan Windeatt. Wszystkie te pozycje znajdziesz w naszym asortymencie.

Klasyki literatury

Dzieła, które przetrwały próbę czasu i nadal cieszą się popularnością wśród czytelników, zasługują na uznanie. Są to wręcz pozycje obowiązkowe dla młodych miłośników literatury. Aby Twoje dorastające dziecko mogło poznać sztukę mistrzów literackich, w naszej księgarni przyszykowaliśmy dla niego dzieła takich autorów jak John R. R. Tolkien, Arthur Conan Doyle, Zofia Kossak, Kornel Makuszyński, Małgorzata Musierowicz czy Józef Ignacy Kraszewski.

Copyright © 2022 Fundacja Servire Veritati Instytut Edukacji Narodowej. Wykonanie: Nazwa.pl