Nowe produkty

Promocje

Informacja

Historia i polityka

Historia i polityka – dlaczego każdy powinien znać te dziedziny?

Warto znać najważniejsze fakty związane ze swoją ojczyzną. Historia i polityka to takie dziedziny, z których wiedza powinna być regularnie rozbudowywana. Tylko znając swoją tożsamość narodową będziesz w stanie w sposób świadomy żyć w swoim kraju. Wiele jest książek, które dostarczą...

Historia i polityka – dlaczego każdy powinien znać te dziedziny?

Warto znać najważniejsze fakty związane ze swoją ojczyzną. Historia i polityka to takie dziedziny, z których wiedza powinna być regularnie rozbudowywana. Tylko znając swoją tożsamość narodową będziesz w stanie w sposób świadomy żyć w swoim kraju. Wiele jest książek, które dostarczą Ci szerokich informacji, na których będziesz mógł zbudować swoje opinie.

Co warto wiedzieć o historii i polityce?

W tym dziale naszej księgarni znajdziesz książki związane z historią i polityką. Szeroka tematyka i rzetelne źródła to coś, co nas wyróżnia. Zapoznaj się z dziejami swojej ojczyzny, poznaj podstawy dziennikarstwa i ekonomii. Rozwikłaj zawiłości związane z funkcjonowaniem w politycznym społeczeństwie. To wszystko znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Zapraszamy!

Więcej

Historia i polityka Jest 2010 produktów.

Podkategorie

 • Historia Polski

  Historia Polski — książki na temat niezwykłej przeszłości naszego kraju

  Interesujesz się historią Polski? Warto pogłębiać wiedzę na temat wielu ważnych wydarzeń z przeszłości. Zarówno tej odległej, np. o krucjatach czy chrzcie naszego kraju, jak i tej bliższej — o tragedii, jaką była II wojna światowa czy pierwszym papieżu Polaku, świętym Janie Pawle II. Zgłębiaj swoją wiedzę i przekazuj ją najmłodszym, aby nie zapominali, jak wiele do tej pory przeszedł nasz Naród.

  Wybierz literaturę dotyczącą historii Polski 

  W tej kategorii możesz znaleźć książki, których tematyką jest historia Polski. Są to bardzo wartościowe pozycje, które przybliżają wiedzę na temat przeszłości naszego kraju. Dzięki nim poznasz między innymi prawdę o II wojnie światowej i mity na temat powstania warszawskiego. Będziesz mógł zapoznać się także z ważnymi, historycznymi postaciami.

 • Historia powszechna

  Historia powszechna — literatura na temat najważniejszych wydarzeń na świecie

  Warto znać przeszłość, nie tylko dotyczącą Polski, ale także miejsc poza jej granicami. Historia powszechna została spisana w wielu ciekawych książkach, które odkrywają prawdę ważnych dla ludzkości wydarzeń z przeszłości. To właśnie dzięki literaturze tego typu będziesz w stanie dowiedzieć się więcej na temat istotnych dla całego świata konfliktów, wojen czy przymierzy.

  Postaw na fachową literaturę, której tematyka to historia powszechna

  W tej kategorii znajdują się różne książki o historii powszechnej. Pośród naszego asortymentu jesteś w stanie znaleźć wiele bardzo ciekawych pozycji, które przybliżą Ci najważniejsze wydarzenia. W ofercie posiadamy między innymi literaturę o historii Żydów, tę obalającą mity średniowiecza czy dotyczącą tajnego archiwum watykańskiego.

 • Powstania
 • Historia najnowsza
 • Unia Europejska,...
 • UB, SB, konfidenci,...

  UB, SB, konfidenci, agentura – poznaj historię ludzi w to zamieszanych

  Chyba żaden okres historii Polski nie wywołuje tyle emocji. Takie hasła jak UB, SB, konfidenci i agentura to wciąż żywe wspomnienia, które skłaniają do burzliwych dyskusji. Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie, potrzebujesz rzetelnej lektury. Poznaj punkt widzenia autorów, którzy zebrali najważniejsze informacje i zechcieli je wyjąć na światło dzienne.

  Historia jeszcze żywa – poznaj najświeższe fakty 

  Lecha Wałęsa, Jerzy Popiełuszko, cenzura, Jedwabne, to wciąż żywe pojęcia, o których warto wiedzieć jak najwięcej. Dzięki pozycjom zebranym w tej kategorii będzie to o wiele prostsze. Poznaj pełne spektrum historii, które wstrząsnęły światem. Nasi autorzy odsłaniają kulisy najbardziej intrygujących zdarzeń, które nadal budzą spore emocje.

 • Dziennikarstwo...

  Dziennikarstwo śledcze, afery – poznaj fascynujące historie z pierwszych stron gazet 

  Wszystko to, o czym mogłeś usłyszeć w wiadomościach, lecz także przeczytać w gazetach, było jedynie zalążkiem opowieści. Książki należące do nurtu dziennikarstwa śledczego prezentują całe spektrum afery, by w pełni ją obnażyć. Dzięki temu możesz poznać szczegóły, motywy i konsekwencje wybranego zdarzenia. Zapoznaj się z historią, która wpłynie na Twój światopogląd.

  Bądź na bieżąco – poznaj szczegóły afer i zbrodni 

  By dojść do prawdy, często potrzebny jest czas. Autorom książek uprawiających dziennikarstwo śledcze udało się wyjaśnić afery, jakie miały miejsce w naszym kraju. Szersze spojrzenie, świadkowie i niepublikowane wcześniej fakty pozwolą Ci zrozumieć więcej. Zobacz, czego dowiedzieli się autorzy: Wojciech Sumliński, Andrzej Witkowski i Dorota Kania.

 • Ekonomia

  Ekonomia – poznaj mechanizmy, które rządzą światem 

  Pieniądze i gospodarka stanowią podwaliny współczesnego świata. Aby lepiej zrozumieć ich wpływ i rozpracować, jak to wszystko działa, warto czytać lektury o tej tematyce. Ekonomia jest niezbędnym elementem życia każdego człowieka, dlatego lepiej wiedzieć, jak kształtują się trendy gospodarcze i na co powinieneś się przygotować. Zebrane w tej kategorii pozycje w przystępny sposób wyjaśniają wszelkie zagadnienia związane z tematem.

  Biznesowe podejście do codzienności

  Aby móc sprawnie poruszać się w tematyce gospodarki, przygotowaliśmy kategorię lektur ekonomicznych. Dzięki nim staniesz się świadomym konsumentem we współczesnym świecie. Znajdziesz tu kluczowe światowe pozycje w tego zakresu, nie brakuje także polskich autorów, skoncentrowanych na tym, co Cię otacza. Im możesz zaufać.

 • Zagrożenie islamem

  Zagrożenie islamem – prawda czy fałsz?

  W dzisiejszych czasach często poruszana jest tematyka, która dotyczy zagrożenia islamem. Religia ta wzbudza w wielu ludziach niepokój i niezrozumienie. Czy obawa przed islamistami jest słuszna? Z czego wynikają nasze różnice w kulturze? Uzyskaj odpowiedź na te i inne pytania, czytając najznakomitszą literaturę poświęconą tym zagadnieniom.

  Literatura poświęcona tematyce zagrożenia islamem

  Ta kategoria produktów zawiera literaturę znanych i cenionych autorów, której tematyka dotyczy zagrożenia islamem. Dzieła takich twórców jak na przykład Robert Kościelny, Andrzej Solak, Grzegorz Kucharczyk, Bogdan Dobosz, Zofia Kossak czy Stanisław Krajski dadzą Ci szansę poszerzenia wiedzy o zagrożeniu islamem. Czy zagrożenie to jest realne? Dowiedz się, sięgając po książkowe pozycje dostępne w naszym sklepie!

 • Żołnierze wyklęci

  Kim byli żołnierze wyklęci?

  Żołnierze wyklęci, nazywani również żołnierzami niezłomnymi, to osoby walczące w antykomunistycznym, niepodległościowym ruchu partyzanckim. Sprzeciwiali się oni sowietyzacji Polski i jej podleganiu ZSRR. Z tego powodu żołnierze wyklęci decydowali się na walkę z służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowaną im władzą naszego kraju. Poznaj ich inspirujące historie! 

  Literatura poświęcona tematyce żołnierzy wyklętych

  Ta kategoria produktów zawiera literaturę, która dotyczy tematyki żołnierzy wyklętych. Zapoznaj się z dramatycznymi losami prawdziwych bohaterów, którzy walcząc o swój honor i prawo do normalności, zostali przeklęci. W naszym sklepie dostępne są liczne utwory o tej tematyce – w tym książki takich autorów jak Jarosław Wąsowicz, Marek A. Koprowski, Dominik Kuciński, Dariusz Kaliński i wiele innych.

 • II wojna światowa/...

  Golgota Wschodu, czyli tematyka II wojny światowej

  W literaturze często poruszana jest tematyka II wojny światowej. Dział ten jest niezwykle obszerny. Nie należy pomijać w nim wydarzeń, które miały miejsce w tym okresie na wschodzie Polski. Eksterminacja, która odbywała się tam od 1939 roku, jest nazywana Golgotą Wschodu. Nazwa ta, nawiązująca do cierpienia Chrystusa, wskazuje jak silny był totalitaryzm. Najbardziej znanym wydarzeniem z tamtego okresu jest Zbrodnia Katyńska.

  Golgota Wschodu – literatura

  Ta kategoria produktów zawiera literaturę poświęconą tematyce tak zwanej Golgoty Wschodu. W naszym sklepie dostępne są najpopularniejsze i najwybitniejsze dzieła literackie, które dotyczą niniejszych wydarzeń. Znajdziesz wśród nich między innymi książki autorstwa Jana Marka Chodakiewicza, Piotra Szubarczyka, Marka A. Koprowskiego, Marii Tarnowskiej i wielu innych, wybitnych literatów i historyków.

 • Literatura kresowa

  Pielęgnuj wspomnienia wraz z literaturą kresową

  Uwielbiasz historyczne podróże w czasie, opowieści, fakty? A może interesujesz się sławnymi ludźmi historii, kultury czy polityki? W tej kategorii została zgromadzona literatura kresowa, czyli rzetelne źródła historycznej wiedzy o naszych przodkach i nie tylko. Tutaj każdy miłośnik dziejów historycznych znajdzie coś dla siebie!

  Literatura kresowa – wspomnienia i dzieje historyczne naszych przodków

  W książkach zgromadzonych w tej kategorii, znajdziesz mnóstwo faktów, które powinien znać każdy Polak - bez względu na to, czy jest miłośnikiem historii, czy nie. Literatura kresowa z oferty naszej księgarni to również świetny pomysł na prezent. Zwłaszcza że wśród dostępnych propozycji znajdziesz zarówno przewodniki, jak i wspomnienia, albumy i inne.

 • Publicystyka

  Publicystyka – poszerz swoje poglądy

  Interesuje Cię aktualna sytuacja polityczna i społeczna w kraju? Sięgnij po publicystykę. Książki zgromadzone w tej kategorii poruszają istotne wątki, pozwalając Ci być na bieżąco. Pozycje zgromadzone w ofercie dostępnej w tej kategorii przedstawiają różne punkty widzenia. Zgłębiając proponowane tytuły, poznasz skrajnie różne poglądy na konkretny temat i dasz sobie możliwość spojrzenia na ważne dla Ciebie kwestie z zupełnie nowej perspektywy.

  Skonfrontuj swoje poglądy z artykułami znanych publicystów

  W tej kategorii znajdziesz literaturę publicystyczną, poruszającą rozmaite wątki z różnych dziedzin życia. Warto zapoznać się z artykułami, które poruszają tematy związane z polityką międzynarodową, aktualnymi wydarzeniami ze świata i kraju, czy tak ważnymi kwestiami ekologiczno – środowiskowymi. Znajdziesz tu również wiele publikacji na temat pandemii zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów. Nie ma nic gorszego niż niewiedza, wynikająca z ignorancji - dlatego już teraz uzupełnij swoją bibliotekę!

 • Społeczeństwo

  Społeczeństwo i ciekawe spojrzenia na różne jego aspekty

  Literatura znajdująca się w tej kategorii porusza wiele problemów natury społecznej, z jakim boryka się współczesna ludność. Chcesz poszerzyć swoje horyzonty? Zapoznaj się z publikacjami z naszej oferty, które pomogą Ci lepiej zrozumieć otaczający Cię świat.

  Psychologia tłumu i wiele innych. Sprawdź literaturę społeczną

  Psychologia tłumu, koronawirus, narkotyki, sekty. Dowiedz się więcej, poznając źródło problemów. Zapoznaj się ze zmianami i procesami, które zaszły lub zachodzą w społeczeństwie. Interesujesz się socjologią i psychologią człowieka? Wybierz literaturę na temat płynących zagrożeń z antypedagogiki. Znajdziesz tu odpowiedzi na temat dojrzałości emocjonalnej czy roli edukacji. Z pewnością znajdziesz tu dzieła powiązane z Twoimi zainteresowaniami.

 • Historiozofia
 • Wspomnienia,...
 • Ideologia gender,...
 • Masoneria
 • Stosunki polsko-żydowskie
 • Stosunki...
 • Stosunki...
 • Stosunki polsko-rosyjskie
 • Polscy superbohaterowie
 • Myśl narodowa
 • COVID-19. Pandemia...
na stronę
Pokazuje 1 - 32 z 2010 elementów
Pokazuje 1 - 32 z 2010 elementów

Copyright © 2021 Fundacja Servire Veritati Instytut Edukacji Narodowej. Wykonanie: Nazwa.pl