Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby otrzymywać informacje o nowościach i aktualnych promocjach.

Nowe produkty

Promocje

Informacja

Historia i polityka – dlaczego każdy powinien znać te dziedziny?

Warto znać najważniejsze fakty związane ze swoją ojczyzną. Historia i polityka to takie dziedziny, z których wiedza powinna być regularnie rozbudowywana. Tylko znając swoją tożsamość narodową będziesz w stanie w sposób świadomy żyć w swoim kraju. Wiele jest książek, które dostarczą Ci szerokich informacji, na których będziesz mógł zbudować swoje opinie.

Co warto wiedzieć o historii i polityce?

W tym dziale naszej księgarni znajdziesz książki związane z historią i polityką. Szeroka tematyka i rzetelne źródła to coś, co nas wyróżnia. Zapoznaj się z dziejami swojej ojczyzny, poznaj podstawy dziennikarstwa i ekonomii. Rozwikłaj zawiłości związane z funkcjonowaniem w politycznym społeczeństwie. To wszystko znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Zapraszamy!

Historia i polityka Jest 2152 produktów.

Podkategorie

 • Historia Polski

  Historia Polski — książki na temat niezwykłej przeszłości naszego kraju

  Interesujesz się historią Polski? Warto pogłębiać wiedzę na temat wielu ważnych wydarzeń z przeszłości. Zarówno tej odległej, np. o krucjatach czy chrzcie naszego kraju, jak i tej bliższej — o tragedii, jaką była II wojna światowa czy pierwszym papieżu Polaku, świętym Janie Pawle II. Zgłębiaj swoją wiedzę i przekazuj ją najmłodszym, aby nie zapominali, jak wiele do tej pory przeszedł nasz Naród.

  Wybierz literaturę dotyczącą historii Polski 

  W tej kategorii możesz znaleźć książki, których tematyką jest historia Polski. Są to bardzo wartościowe pozycje, które przybliżają wiedzę na temat przeszłości naszego kraju. Dzięki nim poznasz między innymi prawdę o II wojnie światowej i mity na temat powstania warszawskiego. Będziesz mógł zapoznać się także z ważnymi, historycznymi postaciami.

 • Historia powszechna

  Historia powszechna — literatura na temat najważniejszych wydarzeń na świecie

  Warto znać przeszłość, nie tylko dotyczącą Polski, ale także miejsc poza jej granicami. Historia powszechna została spisana w wielu ciekawych książkach, które odkrywają prawdę ważnych dla ludzkości wydarzeń z przeszłości. To właśnie dzięki literaturze tego typu będziesz w stanie dowiedzieć się więcej na temat istotnych dla całego świata konfliktów, wojen czy przymierzy.

  Postaw na fachową literaturę, której tematyka to historia powszechna

  W tej kategorii znajdują się różne książki o historii powszechnej. Pośród naszego asortymentu jesteś w stanie znaleźć wiele bardzo ciekawych pozycji, które przybliżą Ci najważniejsze wydarzenia. W ofercie posiadamy między innymi literaturę o historii Żydów, tę obalającą mity średniowiecza czy dotyczącą tajnego archiwum watykańskiego.

 • Powstania

  Literatura i muzyka powstańcza – historia obecna w Twoim domu

  Odkryj świat książek i płyt CD związanych z powstaniami i muzyką powstańczą. To miejsce, gdzie historia miesza się z dźwiękami, tworząc emocjonalną podróż przez wydarzenia sprzed lat. Te dzieła sztuki łączą opowieści z muzyką, aby pokazać wielkość, heroizm i dramatyzm historycznych wydarzeń, które miały wpływ na losy narodów.

  Poznaj historię powstań na kartach niezwykłych książek

  Książki o powstaniach to opowieści o walce ludzi o wolność, godność i niezależność. Przedstawiają one nie tylko bitwy i taktykę, ale przede wszystkim historie bohaterów z ich marzeniami, wątpliwościami, bólem i nadzieją. Czytając takie książki, możesz lepiej zrozumieć, jakie idee i wartości kierowały ludźmi w trudnych czasach i jak te wydarzenia wpłynęły na świat.

  Płyty CD z niesamowitą muzyką powstańczą

  Literatura to tylko jedna strona medalu. Muzyka, jako język uniwersalny, potrafi jeszcze bardziej pogłębić doznania artystyczne. Muzyka powstańcza na płytach CD przeniesie Cię na pola bitew, do zatłoczonych ulic miast i do serc walczących ludzi. To melodie, które niosą w sobie ducha buntu, determinacji i jedności. Każda nuta, każdy werset stanowi hołd dla tych, którzy stawali naprzeciwko przeciwności losu w imię wyższych ideałów.

 • Historia najnowsza

  Historia najnowsza dla każdego

  Wejdź w fascynujący świat historii najnowszej. Tutaj przeszłość spotyka się z teraźniejszością. Wydarzenia, które ukształtowały współczesny świat, ożywają na kartach książek. Nasza kolekcja to starannie wybrane pozycje, które pozwolą Ci zgłębić kluczowe momenty XX i XXI wieku.

  Więcej niż tylko historyczne fakty

  Znajdziesz tu nie tylko dokładne opracowania historyczne, ale także wciągające biografie, pamiętniki, reportaże i analizy polityczne. Odkryj tajemnice Zimnej Wojny. Poznaj kulisy wielkich rewolucji. Prześledź drogę do upadku komunizmu. Zanurz się w historii konfliktów zbrojnych i procesów pokojowych, które zmieniały bieg historii. Każda książka w tej kategorii to nie tylko solidna dawka wiedzy. To również pasjonująca lektura, która przeniesie Cię w sam środek najważniejszych wydarzeń naszych czasów. Książki, które Ci oferujemy, są idealne dla pasjonatów historii, studentów, nauczycieli oraz wszystkich, którzy chcą lepiej zrozumieć współczesny świat.

  Książki, dzięki którym poznasz historię najnowszą w ciekawy sposób

  Zanurz się w wydarzeniach, które zmieniły świat. Pozwól, aby historie opowiedziane przez największych historyków i naocznych świadków tych czasów wzbogaciły Twoją wiedzę i zainspirowały do refleksji.

 • Unia Europejska,...

  Unia Europejska, integracja Polski z UE – wszystko, co powinieneś wiedzieć na ten temat

  Odkryj świat Unii Europejskiej oraz procesu integracji Polski z UE. Znajdziesz tu bogatą kolekcję książek, które zgłębiają kluczowe aspekty współczesnej Europy. Możesz poznać jej historyczne korzenie oraz przejść przez dynamiczny rozwój, aż po aktualne wyzwania i perspektywy.

  Unia Europejska od środka

  Poznaj szczegółowe opracowania dotyczące historii, polityki, gospodarki i prawa Unii Europejskiej. Przybliżą Ci one mechanizmy funkcjonowania tej niezwykłej wspólnoty. Dowiedz się, jak kształtowały się fundamenty Unii. Zobacz, jakie idee i wartości nią kierują. Sprawdź, jak wyglądała droga Polski do członkostwa w tej prestiżowej organizacji.

  Poznaj wpływ Unii Europejskiej na życie w Polsce

  Nasza oferta obejmuje również analizy znaczenia integracji europejskiej dla różnych aspektów życia w Polsce. Sprawdź, jak Unia Europejska wpływa na gospodarkę, politykę, społeczeństwo i kulturę. Przeczytaj o korzyściach, wyzwaniach i zmianach, jakie przyniosło wejście Polski do Unii Europejskiej. Dzięki tym książkom zrozumiesz, jak ten proces wpłynął na nasze codzienne życie.

  Książki wskazujące kierunek działania Unii Europejskiej

  Książki, które Ci oferujemy, są także inspiracją do głębszej refleksji nad przyszłością Europy i miejscem Polski w jej strukturach. Pozwól, aby eksperci i naoczni świadkowie tego procesu podzielili się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem. Sięgnij po lektury, które pomogą Ci zrozumieć, jak kształtowała się dzisiejsza Europa i jakie wyzwania stoją przed nami w przyszłości.

 • UB, SB, konfidenci,...

  UB, SB, konfidenci, agentura – poznaj historię ludzi w to zamieszanych

  Chyba żaden okres historii Polski nie wywołuje tyle emocji. Takie hasła jak UB, SB, konfidenci i agentura to wciąż żywe wspomnienia, które skłaniają do burzliwych dyskusji. Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie, potrzebujesz rzetelnej lektury. Poznaj punkt widzenia autorów, którzy zebrali najważniejsze informacje i zechcieli je wyjąć na światło dzienne.

  Historia jeszcze żywa – poznaj najświeższe fakty 

  Lecha Wałęsa, Jerzy Popiełuszko, cenzura, Jedwabne, to wciąż żywe pojęcia, o których warto wiedzieć jak najwięcej. Dzięki pozycjom zebranym w tej kategorii będzie to o wiele prostsze. Poznaj pełne spektrum historii, które wstrząsnęły światem. Nasi autorzy odsłaniają kulisy najbardziej intrygujących zdarzeń, które nadal budzą spore emocje.

 • Dziennikarstwo...

  Dziennikarstwo śledcze, afery – poznaj fascynujące historie z pierwszych stron gazet 

  Wszystko to, o czym mogłeś usłyszeć w wiadomościach, lecz także przeczytać w gazetach, było jedynie zalążkiem opowieści. Książki należące do nurtu dziennikarstwa śledczego prezentują całe spektrum afery, by w pełni ją obnażyć. Dzięki temu możesz poznać szczegóły, motywy i konsekwencje wybranego zdarzenia. Zapoznaj się z historią, która wpłynie na Twój światopogląd.

  Bądź na bieżąco – poznaj szczegóły afer i zbrodni 

  By dojść do prawdy, często potrzebny jest czas. Autorom książek uprawiających dziennikarstwo śledcze udało się wyjaśnić afery, jakie miały miejsce w naszym kraju. Szersze spojrzenie, świadkowie i niepublikowane wcześniej fakty pozwolą Ci zrozumieć więcej. Zobacz, czego dowiedzieli się autorzy: Wojciech Sumliński, Andrzej Witkowski i Dorota Kania.

 • Ekonomia

  Ekonomia – poznaj mechanizmy, które rządzą światem 

  Pieniądze i gospodarka stanowią podwaliny współczesnego świata. Aby lepiej zrozumieć ich wpływ i rozpracować, jak to wszystko działa, warto czytać lektury o tej tematyce. Ekonomia jest niezbędnym elementem życia każdego człowieka, dlatego lepiej wiedzieć, jak kształtują się trendy gospodarcze i na co powinieneś się przygotować. Zebrane w tej kategorii pozycje w przystępny sposób wyjaśniają wszelkie zagadnienia związane z tematem.

  Biznesowe podejście do codzienności

  Aby móc sprawnie poruszać się w tematyce gospodarki, przygotowaliśmy kategorię lektur ekonomicznych. Dzięki nim staniesz się świadomym konsumentem we współczesnym świecie. Znajdziesz tu kluczowe światowe pozycje w tego zakresu, nie brakuje także polskich autorów, skoncentrowanych na tym, co Cię otacza. Im możesz zaufać.

 • Zagrożenie islamem

  Zagrożenie islamem – prawda czy fałsz?

  W dzisiejszych czasach często poruszana jest tematyka, która dotyczy zagrożenia islamem. Religia ta wzbudza w wielu ludziach niepokój i niezrozumienie. Czy obawa przed islamistami jest słuszna? Z czego wynikają nasze różnice w kulturze? Uzyskaj odpowiedź na te i inne pytania, czytając najznakomitszą literaturę poświęconą tym zagadnieniom.

  Literatura poświęcona tematyce zagrożenia islamem

  Ta kategoria produktów zawiera literaturę znanych i cenionych autorów, której tematyka dotyczy zagrożenia islamem. Dzieła takich twórców jak na przykład Robert Kościelny, Andrzej Solak, Grzegorz Kucharczyk, Bogdan Dobosz, Zofia Kossak czy Stanisław Krajski dadzą Ci szansę poszerzenia wiedzy o zagrożeniu islamem. Czy zagrożenie to jest realne? Dowiedz się, sięgając po książkowe pozycje dostępne w naszym sklepie!

 • Żołnierze wyklęci

  Kim byli żołnierze wyklęci?

  Żołnierze wyklęci, nazywani również żołnierzami niezłomnymi, to osoby walczące w antykomunistycznym, niepodległościowym ruchu partyzanckim. Sprzeciwiali się oni sowietyzacji Polski i jej podleganiu ZSRR. Z tego powodu żołnierze wyklęci decydowali się na walkę z służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowaną im władzą naszego kraju. Poznaj ich inspirujące historie! 

  Literatura poświęcona tematyce żołnierzy wyklętych

  Ta kategoria produktów zawiera literaturę, która dotyczy tematyki żołnierzy wyklętych. Zapoznaj się z dramatycznymi losami prawdziwych bohaterów, którzy walcząc o swój honor i prawo do normalności, zostali przeklęci. W naszym sklepie dostępne są liczne utwory o tej tematyce – w tym książki takich autorów jak Jarosław Wąsowicz, Marek A. Koprowski, Dominik Kuciński, Dariusz Kaliński i wiele innych.

 • II wojna światowa/...

  Golgota Wschodu, czyli tematyka II wojny światowej

  W literaturze często poruszana jest tematyka II wojny światowej. Dział ten jest niezwykle obszerny. Nie należy pomijać w nim wydarzeń, które miały miejsce w tym okresie na wschodzie Polski. Eksterminacja, która odbywała się tam od 1939 roku, jest nazywana Golgotą Wschodu. Nazwa ta, nawiązująca do cierpienia Chrystusa, wskazuje jak silny był totalitaryzm. Najbardziej znanym wydarzeniem z tamtego okresu jest Zbrodnia Katyńska.

  Golgota Wschodu – literatura

  Ta kategoria produktów zawiera literaturę poświęconą tematyce tak zwanej Golgoty Wschodu. W naszym sklepie dostępne są najpopularniejsze i najwybitniejsze dzieła literackie, które dotyczą niniejszych wydarzeń. Znajdziesz wśród nich między innymi książki autorstwa Jana Marka Chodakiewicza, Piotra Szubarczyka, Marka A. Koprowskiego, Marii Tarnowskiej i wielu innych, wybitnych literatów i historyków.

 • Literatura kresowa

  Pielęgnuj wspomnienia wraz z literaturą kresową

  Uwielbiasz historyczne podróże w czasie, opowieści, fakty? A może interesujesz się sławnymi ludźmi historii, kultury czy polityki? W tej kategorii została zgromadzona literatura kresowa, czyli rzetelne źródła historycznej wiedzy o naszych przodkach i nie tylko. Tutaj każdy miłośnik dziejów historycznych znajdzie coś dla siebie!

  Literatura kresowa – wspomnienia i dzieje historyczne naszych przodków

  W książkach zgromadzonych w tej kategorii, znajdziesz mnóstwo faktów, które powinien znać każdy Polak - bez względu na to, czy jest miłośnikiem historii, czy nie. Literatura kresowa z oferty naszej księgarni to również świetny pomysł na prezent. Zwłaszcza że wśród dostępnych propozycji znajdziesz zarówno przewodniki, jak i wspomnienia, albumy i inne.

 • Publicystyka

  Publicystyka – poszerz swoje poglądy

  Interesuje Cię aktualna sytuacja polityczna i społeczna w kraju? Sięgnij po publicystykę. Książki zgromadzone w tej kategorii poruszają istotne wątki, pozwalając Ci być na bieżąco. Pozycje zgromadzone w ofercie dostępnej w tej kategorii przedstawiają różne punkty widzenia. Zgłębiając proponowane tytuły, poznasz skrajnie różne poglądy na konkretny temat i dasz sobie możliwość spojrzenia na ważne dla Ciebie kwestie z zupełnie nowej perspektywy.

  Skonfrontuj swoje poglądy z artykułami znanych publicystów

  W tej kategorii znajdziesz literaturę publicystyczną, poruszającą rozmaite wątki z różnych dziedzin życia. Warto zapoznać się z artykułami, które poruszają tematy związane z polityką międzynarodową, aktualnymi wydarzeniami ze świata i kraju, czy tak ważnymi kwestiami ekologiczno – środowiskowymi. Znajdziesz tu również wiele publikacji na temat pandemii zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów. Nie ma nic gorszego niż niewiedza, wynikająca z ignorancji - dlatego już teraz uzupełnij swoją bibliotekę!

 • Społeczeństwo

  Społeczeństwo i ciekawe spojrzenia na różne jego aspekty

  Literatura znajdująca się w tej kategorii porusza wiele problemów natury społecznej, z jakim boryka się współczesna ludność. Chcesz poszerzyć swoje horyzonty? Zapoznaj się z publikacjami z naszej oferty, które pomogą Ci lepiej zrozumieć otaczający Cię świat.

  Psychologia tłumu i wiele innych. Sprawdź literaturę społeczną

  Psychologia tłumu, koronawirus, narkotyki, sekty. Dowiedz się więcej, poznając źródło problemów. Zapoznaj się ze zmianami i procesami, które zaszły lub zachodzą w społeczeństwie. Interesujesz się socjologią i psychologią człowieka? Wybierz literaturę na temat płynących zagrożeń z antypedagogiki. Znajdziesz tu odpowiedzi na temat dojrzałości emocjonalnej czy roli edukacji. Z pewnością znajdziesz tu dzieła powiązane z Twoimi zainteresowaniami.

 • Historiozofia

  Historiozofia jako fascynująca nauka

  Historiozofia jest połączeniem zagadnień związanych z historią i filozofią. Dzięki niej zagłębisz się w historię Polski, w świat powojenny, różne cywilizacje. Poznasz funkcjonowanie chrześcijaństwa wobec ustrojów życia społecznego. Nauczysz się wielu znaczących pojęć, takich jak konserwatyzm, logokracja czy socjalizm. Pojmiesz też sposób działania państwa i prawa w cywilizacji łacińskiej.

  Raj dla pasjonatów polityki

  Co czeka na Ciebie w naszym dziale historiozofia? Nieobce Ci będą tematy apokaliptyczne, przedstawiające kwestie czasów ostatecznych w aspekcie teologicznym, filozoficznym, historycznym i socjologicznym. Dowiesz się, czym skutkować będzie odwrócenie się od Boga i prawd wiary oraz tego, jaki udział w tym wszystkim ma święta Faustyna.

 • Wspomnienia,...

  Fascynujące wspomnienia, pamiętniki, biografie

  Na końcu życia każdego człowieka czeka śmierć. Zabiera ona każdego, bez wyjątku. Dlatego też tak ważne jest to, co ludzie pozostawiają po sobie na tym świecie. Wspomnienia, pamiętniki i biografie są tego doskonałym przykładem. Umożliwiają one lepsze poznanie ludzkich historii i zagłębienie się w towarzyszące im emocje.

  Jakie osoby wspomnisz w naszej księgarni?

  W naszym dziale „Wspomnienia, Pamiętniki, Biografie” odnajdziesz wiele intrygujących osobistości. Poznasz Inkę – żywy symbol ofiary, niezłomności i oporu przeciwko komunistycznemu reżimowi. Przybliżysz się do Ewangelii dzięki kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Wczujesz się też w emocje żołnierzy, idących na wojnę w obronie własnych wartości. Odkryjesz inspiracje wybitnych, polskich pisarzy. Dowiesz się, w jaki sposób toczyło się życie męczenników oraz poznasz tajemnice egzorcysty. Może nawet odnajdziesz sens życia dzięki Krzysztofowi Ziemcowi, który uświadomi Ci, że wszystko jest po coś.

 • Ideologia gender,...

  Ideologia gender, marksizm kulturowy, globalna rewolucja kulturowa i walka z kościołem

  Osoby szczególnie zainteresowane światem będą czuć się jak w raju, trzymając w ręce książki z działu „Ideologia gender, marksizm kulturowy, globalna rewolucja kulturowa, walka z kościołem”. Za ich sprawą posiądziesz bowiem wiedzę zarówno na temat dawnych wydarzeń, jak i tych najbardziej aktualnych – jak choćby pandemiczny świat, w którym obecnie żyjemy. Odnajdziesz odpowiedź na pytania o to, czy pandemia jest fałszywa i co wspólnego ma z Kościołem katolickim. Poczytasz także o jego przeciwieństwie, które reprezentują ateiści.

  Poznaj nowe ideologie

  Dzięki naszym książkom nie będą Ci obce tematy, które oscylują wokół ideologii gender – przeanalizujesz jej powstanie, rozwój i konsekwencje oraz obecną sytuację z nią związaną. Zajmiesz się też analizą edukacji w szkołach europejskich, odwołującą się do teorii Darwina. Odkryj fascynujące tytuły z naszego działu ideologia gender, marksizm kulturowy, globalna rewolucja, walka z kościołem i zadbaj o to, by stale poszerzać swoje horyzonty!

 • Masoneria

  Masoneria – poznaj jej tajemnice

  Wejdź do tajemniczego świata masonerii. To kraina pełna symboli, rytuałów i wpływowych postaci. Zobacz, jak kształtowały historię na przestrzeni wieków. Nasza kolekcja książek o masonerii to unikalna okazja, by odkryć sekrety jednej z najbardziej intrygujących i zagadkowych organizacji w dziejach ludzkości.

  Historia masonerii w Polsce

  Nasza oferta obejmuje między innymi książki, które przybliżają losy polskich masonów oraz rolę masonerii w kluczowych momentach historii Polski. Przeczytaj o wpływie masonów na rewolucje, wojny i ruchy społeczne. Poznaj lektury o ich tajnych spotkaniach i hierarchicznych strukturach, które budziły fascynację i kontrowersje.

  Książki, które pomogą Ci zrozumieć ruch masoński

  Każda książka w tej kategorii to nie tylko fascynująca lektura. To prawdziwy klucz do zrozumienia skomplikowanych zagadnień związanych z jedną z najbardziej wpływowych tajnych organizacji świata. To lektury doskonałe dla historyków, badaczy, studentów, miłośników teorii spiskowych oraz wszystkich, którzy pragną zgłębić tajemnice masonerii. Pozwól sobie na podróż w głąb tajnych bractw i zgromadzeń. Tu rzeczywistość przeplata się z legendą, a prawda skrywa się za zasłoną wielowiekowych tradycji i symboli. Nasze książki pozwolą Ci odkryć masonerię w jej najróżniejszych aspektach i odcieniach.

 • Stosunki polsko-żydowskie
 • Stosunki...
 • Stosunki...

  Stosunki polsko-ukraińskie przelane na papier

  Stosunki polsko-ukraińskie budzą sporo kontrowersji. Jak dzisiejsze relacje pomiędzy tymi dwoma narodami mają się do wydarzeń z historii? O co tak naprawdę chodziło Polakom? Co zarzucali nam Ukraińcy? Pytań i wątpliwości jest wiele. Stosunki polsko-ukraińskie nie bez przyczyny stały się więc obiektem zainteresowania pisarzy i historyków. Reportaże o członkach Bandery i krwawym Wołyniu wydają się nie mieć końca.

  Stosunki polsko-ukraińskie w sprawdzonych źródłach

  Stosunki polsko-ukraińskie stały się osobną kategorią naszego sklepu. Nie bez przyczyny – zainteresowanie czytelników tym tematem nie maleje. Stosunki polsko-ukraińskie zmieniały się na przestrzeni lat pod wpływem wielu wydarzeń. Jak jest dziś, a jak było kiedyś? Zapoznaj się z proponowanymi przez nas publikacjami. Zaczerpnij wiedzy ze sprawdzonych źródeł.

 • Stosunki polsko-rosyjskie

  Stosunki polsko-rosyjskie – wrogowie czy przyjaciele?

  Stosunki polsko-rosyjskie są często podejmowanym tematem wśród dziennikarzy i historyków. Cała historia relacji pomiędzy Polakami a Rosjanami ukazuje wiele sprzeczności i nieścisłości. Rzetelne zgłębienie problemu staje się więc prawdziwym wyzwaniem. Analiza wydarzeń z przeszłości jest ogromną pomocą w zrozumieniu dzisiejszych konfliktów bądź sporów pomiędzy tymi dwoma narodami. Stosunki polsko-rosyjskie – kim dla siebie jesteśmy?

  Stosunki polsko-rosyjskie w naukowych publikacjach

  Stosunki polsko-rosyjskie stały się popularnym wątkiem do rozważań wśród wielu uczonych. Zebraliśmy najciekawsze publikacje w jedną kategorię. Stosunki polsko-rosyjskie nawiązujące m.in. do czasów wojennych pomogą spojrzeć Ci na sprawę z szerszej perspektywy. Postaw na lektury powstałe dzięki znawcom oraz świadkom wydarzeń.

 • Polscy superbohaterowie

  Polscy superbohaterowie – o tych, o których nie możemy zapomnieć

  Polscy superbohaterowie to osoby skłonne poświęcić swoje życie dla prawdziwych wartości. Choć o niektórych uczymy się w szkołach, wiele postaci zostaje przemilczanych. Polscy bohaterowie zasługują na wspomnienie i zapisanie na kartach historii. To dzięki ich konsekwencji i poświęceniu nasz kraj pozostał na mapie Europy. Bohaterowie, którzy zginęli w milczeniu, zasługują dziś na prawdziwy hołd i podtrzymywanie pamięci o ich heroicznych postawach.

  Polscy superbohaterowie – historie oparte na faktach

  Polscy superbohaterowie zostali opisani w poszczególnych reportażach i publikacjach historycznych. Stawiamy tylko na rzetelne źródła, na których bazie powstała cała kategoria. Opowieści o najmłodszych żołnierzach, Witoldzie Pileckim bądź dywizjonie 303 nie mogą przejść bez echa. Polscy superbohaterowie w lekturach dla dzieci i dorosłych – znajdziesz u nas zbiory dla każdego. Okaż szacunek narodowym bohaterom, dbając, by pamięć o nich przetrwała.

 • Myśl narodowa

  Myśl narodowa – analizy gospodarcze i polityczne w wybitnych dziełach

  Koniec I Wojny Światowej i Wielki Kryzys, jaki nastąpił w tamtym czasie, skłoniły wielu badaczy do głębokich rozważań dotyczących przyczyn tych zjawisk. Co więcej, pojawiały się refleksje na temat pozycji Polski na arenie międzynarodowej w tym trudnym okresie. Wówczas najważniejsze przemyślenia znajdowały swoje ujście w poczytnych i popularnych gazetach. Obecnie możesz zapoznać się z nimi w pozycjach, które znajdziesz w tej kategorii.

  Myśl narodowa – ponadczasowe refleksje cenionych autorów

  Czytając pozycje zaprezentowane przez nas w tej kategorii, z pewnością dostrzeżesz pewne zależności między sytuacją polityczną i gospodarczą w latach 30. i 40. XX wieku a współczesnymi nastrojami. Myśli autorów są wciąż aktualne, co zdecydowanie skłania do zapoznania się z tymi lekturami. Poruszane w nich kwestie cywilizacyjne i narodowe są warte porównania z obecną sytuacją w Polsce.

 • COVID-19. Pandemia...

  COVID-19. Pandemia 2020-2030 – różne spojrzenia na epidemię koronawirusa

  Od marca 2020 roku świat zmaga się z potężną pandemią wirusa COVID-19. Po miesiącach spędzonych w zamknięciu nic już nie jest takie samo jak wcześniej. W pozycjach, które znajdziesz w tej kategorii naszej oferty, autorzy zastanawiają się nad zasadnością globalnych działań, jakie wdrożono w czasie trwania stanu epidemii. Co więcej, rozważania podają w wątpliwość medyczne ustalenia w tym obszarze.

  COVID-19. Pandemia 2020-2030 – flagowe pozycje bez cenzury

  W tym dziale prezentujemy książki, po które sięgano najczęściej, by zrozumieć i wytłumaczyć sobie globalną pandemię COVID-19. Dogłębna analiza działań światowych rządów, a także próba wyjaśnienia kryzysu na światową skalę, skłoniły autorów do wydania tych pozycji. Warto zapoznać się z nimi, by zrozumieć obecny wśród społeczeństwa podział na tych, którzy wierzą w medyczne aspekty uzasadniające pandemię i tych, którzy wyraźnie je negują.

na stronę
Pokazuje 33 - 64 z 2152 elementów
Pokazuje 33 - 64 z 2152 elementów

Copyright © 2024 Fundacja Servire Veritati Instytut Edukacji Narodowej. Wykonanie: Nazwa.pl