Najczęściej kupowane

Autorzy

Nowe produkty

Promocje

Dostawcy

Kategorie

Informacja

Jaka książka na prezent dla księdza to strzał w dziesiątkę? Poznaj nasze typy

Wybranie odpowiedniego upominku dla bliskiej osoby nie jest prostym zadaniem, choć może być ono nieco łatwiejsze, jeśli bardzo dobrze znasz obdarowywanego. Niemałym wyzwaniem jest wybranie podarunku dla kogoś, z kim nie łączą Cię zażyłe relacje, czyli np. dla księdza. Jeśli jednak chcesz docenić lubianego duchownego, to warto wybrać prezent, który zawsze się sprawdza, czyli lekturę. Jaka książka na prezent dla księdza będzie strzałem w dziesiątkę? Przedstawiamy 3 najlepsze propozycje.

Dlaczego książka na prezent dla księdza to zawsze dobry pomysł?

Ksiądz to ważna osoba w życiu każdego wierzącego. Nierzadko przez lata pełni posługę kapłańską w jednej parafii, dlatego dobrze zna wiernych i ma z nimi serdeczne relacje. Udziela sakramentów, cierpliwie słucha i doradza, szczególnie w formie kazań na mszy. Bywa też powiernikiem i ostoją spokoju w trudnych momentach.

Jeśli z kapłanem łączy Cię przyjacielska więź, to z pewnością pamiętasz o ważnych dla niego chwilach. Urodziny, imieniny lub jubileusz kapłański mogą wiązać się z podarowaniem mu drobnego upominku, dzięki któremu ksiądz poczuje się doceniony. Wybranie odpowiedniego prezentu nie musi być trudne – w przypadku duchownego doskonałym pomysłem okazuje się klasyczne rozwiązanie, czyli książka. Literatura pasuje do każdej okazji i nie jest też zbyt osobistym upominkiem. Nawet jeśli z kapłanem nie łączy Cię zażyła przyjaźń, taki podarunek zawsze się sprawdzi.

Jaka książka dla księdza będzie odpowiednia? Poznaj 3 najlepsze pozycje

Nie zapominaj, że duchowny, mimo wyjątkowej posługi, nadal jest człowiekiem, który ma własne pasje i zainteresowania. Niemniej, jeśli nie wiesz, co na co dzień czytuje, to literatura dotycząca kapłaństwa i duchowieństwa jest zawsze trafionym pomysłem. Zatem jaka książka na prezent dla księdza jest warta wybrania? Przedstawiamy 3 pozycje, które z pewnością spodobają się każdemu duchownemu.

1. “Rozważania o wierze” – światowy bestseller ukazujący nieszablonowe podejście do kwestii wiary i duchowości. Skłania do refleksji i wyjaśnia wiele wątpliwości związanych z kroczeniem drogą świętości.

2. Pismo Święte – flagowy pomysł na prezent dla duchownego. Zapewne ksiądz ma swój egzemplarz, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by podarować mu nowe, eleganckie wydanie.

3. “Wielka księga proroctw” – pozycja nawiązująca do objawień i wyjaśniająca wiele proroctw i związanych z nimi przesłań.

Książka sprawdzi się jako prezent na niemal każdą okazję i zdecydowanie warto sięgnąć po to rozwiązanie, niezależnie od stopnia zażyłości, jaka łączy Cię z duchownym. Wszystkie powyższe pozycje znajdziesz oczywiście w naszej księgarni.

Copyright © 2023 Fundacja Servire Veritati Instytut Edukacji Narodowej. Wykonanie: Nazwa.pl