Najczęściej kupowane

Autorzy

Nowe produkty

Promocje

Dostawcy

Kategorie

Informacja

Jaka książka jest obowiązkową pozycją dla przyszłych rodziców? Sprawdzamy

Czas oczekiwania na narodziny dziecka jest wspaniałym okresem w życiu całej rodziny. Kompletowanie wyprawki, prasowanie ubranek, urządzenie pokoju dziecięcego to zajęcia, które pochłaniają przyszłych rodziców bez reszty. Warto wykorzystać ten czas również na czytanie poradników związanych m.in. z wychowywaniem dzieci. Zastanawiasz się, jaka książka jest obowiązkową pozycją dla wszystkich przyszłych rodziców? Po jakie lektury warto sięgnąć? Odpowiadamy.

Książki dla przyszłych rodziców – sprawdzone propozycje

Wybór książek dla rodziców jest naprawdę ogromny. Znaleźć możesz pozycje nawiązujące do konkretnych nurtów wychowania opierające się na starszych i bardziej nowoczesnych metodach. Skąd zatem wiedzieć, które książki są warte uwagi? Które z nich powinny znaleźć się w Twojej biblioteczce? Poznaj zatem nasze propozycje – wszystkie z nich znajdziesz w naszej księgarni.

„Od niemowlaka do przedszkolaka” Bogna Białecka

Ten obszerny poradnik to skarbnica wiedzy. Autorka opisuje w nim rozwój dziecka od okresu prenatalnego aż do 3 lat. W zabawny i empatyczny sposób podpowiada rodzicom, jak odnaleźć się w nowej roli i stawić czoła wyzwaniom dnia codziennego. Znajdziesz w nim sporo praktycznych wskazówek, a nawet propozycje zabaw dla maluchów, które będą rozwijać ich umiejętności.

„Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” Adele Faber, Elaine Mazlish

Książka ta cieszy się dużą popularnością wśród rodziców. Nie ma się czemu dziwić, gdyż zawarte w niej porady i wskazówki mogą być niezwykle pomocne w trudnej sztuce komunikowania się z małymi dziećmi. Pozwala dostrzec ich potrzeby oraz rozwiązywać nawet najtrudniejsze problemy. Autorka nawiązuje do wielu historii z życia wziętych i opisuje swoje metody, opierając się na konkretnych przykładach, co sprawia, że lektura jest niezwykle prosta w odbiorze.

„Tacierzyństwo. Zostajesz tatusiem i wszystko się zmienia” Daniel Driscoll

Jest to kolejna książka dla przyszłych rodziców, a przede wszystkim tatusiów, którą warto przeczytać przed pojawieniem się maluszka na świecie. Autor skupia się w niej na swoich własnych doświadczeniach, błędach, sukcesach i porażkach, dzięki którym może być lepszym i świadomym rodzicem. Znajdziesz w niej odpowiedzi na wiele dręczących Cię pytań oraz wskazówki pozwalające na zbudowanie silnej i trwałej relacji ze swoimi dziećmi.

PayPal

Copyright © 2023 Fundacja Servire Veritati Instytut Edukacji Narodowej. Wykonanie: Nazwa.pl