Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby otrzymywać informacje o nowościach i aktualnych promocjach.

Najczęściej kupowane

Autorzy

Nowe produkty

Dostawcy

Kategorie

Informacja

Dlaczego warto czytać książki? Dowiedz się, jakie płyną z tego korzyści!

Czytanie książek jest niezwykle rozwijającą czynnością. Każdy człowiek powinien przeczytać choć jedną pozycję w ciągu miesiąca. Dlaczego? W dzisiejszym wpisie dowiesz się, dlaczego warto czytać książki i jakie zalety z tego wynikają dla Twojego organizmu.

 

Czytanie książek, czyli pasja pełna wyobrażeń 

Jeśli lubisz czytać książki i potrafisz pochłaniać je jedna po drugiej, to z pewnością jest to Twoja pasja. Dla osób, które fascynują się czytaniem, to niezwykła podróż w różne światy. Czytanie książek pozwala przenieść się do krainy wyobraźni, jak w dzieciństwie. Każdemu człowiekowi jest potrzebne, aby co jakiś czas poruszyć swoje szare komórki i odbyć tego typu niezwykłą podróż. Poza tym potrafi ona przy okazji bardzo dobrze się odprężyć i zrelaksować.

 

Dlaczego warto czytać książki?

Istnieje mnóstwo powodów, dla których warto i powinieneś czytać książki. Poniżej znajdziesz kilka z nich, które, mamy nadzieję, przekonają Cię, abyś robił to zdecydowanie częściej.

 

Książki przedłużają życie 

Naukowcy z Uniwersytetu Yale przebadali osoby, które bardzo regularnie i w dużej ilości czytały książki. Wyniki są zaskakujące, ponieważ wskazują na to, że czytanie może przedłużyć życie nawet o 2 lata. Jak to się dzieje? Czytając poprawiasz koncentrację, wpływasz na usprawnienie procesów myślenia, a do tego pielęgnujesz swoją empatię. To dla Twojego organizmu bardzo istotne elementy.

 

Dzięki czytaniu będziesz się lepiej wysypiał

Jeśli lubisz czytać książki wieczorem, przed pójściem spać, to dzięki temu dobremu nawykowi będziesz lepiej spał. Jakość Twojego snu podniesie się, ponieważ czytając, relaksujesz swój organizm i nie dokładasz mu dodatkowych bodźców, które go rozbudzają. To właśnie dlatego, zamiast przeglądać media społecznościowe na telefonie, zabierz do łóżka ulubioną książkę.

 

Czytanie książek jest zdrowe i pobudza Twój mózg 

Czynność, jaką jest czytanie książek, wpływa na Twoje zdrowie. Badania wykazały, że im więcej będziesz czytał w ciągu całego swojego życia, tym później może Cię dopaść demencja czy Alzheimer. Dzieje się tak, ponieważ wysiłek intelektualny pobudza Twój mózg, dzięki czemu w przyszłości ten trening pomoże mu łatwiej radzić sobie z chorobami i pozostać w dobrej kondycji.

PayPal

Copyright © 2024 Fundacja Servire Veritati Instytut Edukacji Narodowej. Wykonanie: Nazwa.pl