Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby otrzymywać informacje o nowościach i aktualnych promocjach.

Najczęściej kupowane

Autorzy

Nowe produkty

Dostawcy

Kategorie

Informacja

Po jakie książki o filozofii dla początkujących warto sięgnąć? 3 najlepsze pozycje

Choć może wydawać Ci się to niemożliwe, filozofia towarzyszy człowiekowi na co dzień, nawet gdy nie jest to widoczne gołym okiem. To piękna dziedzina, podająca w wątpliwość absolutnie wszystko, z czym mamy do czynienia na co dzień. Skłania do przemyśleń i refleksji na temat człowieka i otaczającego świata. Warto zatem choćby w podstawowym zakresie zapoznać się z tym obszarem, a do tego niezbędna okazuje się odpowiednia lektura. Jakie książki o filozofii dla początkujących warto przeczytać? Podpowiadamy w poniższym wpisie.

Jak wybrać pierwsze książki o filozofii?

Filozofia nieustannie zyskuje na znaczeniu i króluje nie tylko wśród filozofów. Coraz chętniej sięgają po nią nowicjusze w tej tematyce, by nieco zweryfikować swoje poglądy i znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące świata i natury człowieka. Pozycji filozoficznych na rynku jest mnóstwo. Jak zatem wybrać odpowiednie, by nie zrazić się do tej wyjątkowej dyscypliny? Warto wiedzieć, że publikacje, które traktują o filozofii, dzielą się na kilka segmentów:

– podręczniki akademickie i polemiki – książki przeznaczone dla zaawansowanych czytelników; zazwyczaj to oryginalne dzieła wybitnych filozofów i opracowania dla znających podstawy filozofii,

– książki o historii filozofii – to pozycje traktujące o rozwoju filozofii, po które warto sięgnąć na początku przygody z tą dziedziną,

– pozycje o codzienności w ujęciu filozoficznym – to nierzadko rozważania o szczęściu, Bogu, miłości i życiu; przeważnie pisane stosunkowo lekkim językiem.

Jakie książki o filozofii dla początkujących warto wybrać?

Wbrew pozorom wybranie właściwych, wartościowych pozycji filozoficznych nie jest łatwe. Zatem po jakie książki o filozofii dla początkujących warto sięgnąć? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji, które powinny znaleźć się w Twojej biblioteczce.

1. “Powszechna encyklopedia filozofii” – olbrzymia dawka ciekawych informacji dotyczących filozofów, terminów i zagadnień związanych z tą dziedziną. To kilka tomów, które pozwolą Ci poznać meandry najpiękniejszej z nauk i skłonią Cię do poszerzania wiedzy w tym obszarze.

2. “Mapy sensu. Architektura przekonań” – pozycja pełna rozważań, która zachęci Cię do samodzielnej refleksji o głębi ludzkiej psychiki. To swoiste wezwanie do pogodzenia się z przeszłością i rozpoczęcia nowego etapu istnienia.

3. “W kręgu pytań o człowieka” – pozycja pełna przemyśleń o życiu, naturze ludzkiej i przeznaczeniu. Książka jest napisana przystępnym językiem i porusza najważniejsze kwestie antropologiczne, które pozwolą Ci lepiej poznać siebie i otaczający Cię świat.

Książki o filozofii mogą być przyjemne w odbiorze i mamy nadzieję, że nasze propozycje zaowocują rozwojem Twoich zainteresowań. Powyższe publikacje znajdziesz oczywiście w naszej księgarni.

PayPal

Copyright © 2024 Fundacja Servire Veritati Instytut Edukacji Narodowej. Wykonanie: Nazwa.pl