Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby otrzymywać informacje o nowościach i aktualnych promocjach.

Nowe produkty

Promocje

Informacja

Wiara ojców – literatura katolicka dla każdego

Literatura katolicka to bardzo interesujące źródło wielu cudów, doświadczeń religijnych i duchowości. Dzięki książkom tego typu możesz jeszcze głębiej zanurzyć się w wierze w Boga, poznać żywoty świętych i zagrożenia duchowe, których należy się wystrzegać. Wiara ojców to także wielkie, historyczne postaci, o których możesz przeczytać, takie jak papież Jan Paweł II, Benedykt XVI czy prymas Stefan Wyszyński.

 

Zagłęb się w literaturę kościoła i bądź bliżej Boga 

W kategorii “Wiara ojców” znajduje się szeroki wybór książek katolickich. Jest to między innymi pismo święte, modlitewniki i śpiewniki, literatura maryjna, kazania, homilie i przemówienia, biografie, książki o historii kościoła, egzorcyzmach czy życiu pozagrobowym. Jeśli chcesz lepiej poznać Boga, wybierz dla siebie książkę z tej kategorii.

Wiara Ojców Jest 2042 produktów.

Podkategorie

 • Literatura Maryjna

  Literatura maryjna nie tylko dla chrześcijan

  Maryja jako matka Boga od zawsze zajmowała ważne miejsce w pobożności chrześcijan. Tak jest również i dzisiaj. Jej kult jest żywy w wielu zakątkach świata. Mimo że Maryja jest najważniejszą kobietą w dziejach Kościoła, na jej temat wiadomo stosunkowo niewiele. Dlatego zachęcamy do zapoznania się nieco bliżej z literaturą maryjną. 

  Literatura maryjna - po jakie publikacje warto sięgnąć?

  Literatura maryjna to wbrew pozorom dość szeroka kategoria. Znajdziesz tutaj książki opowiadające historię życia Maryi, modlitewniki różnego rodzaju, opisy objawień maryjnych i ładnie wydane albumy. Dzięki nim poznasz bliżej postać matki Boga. Literatura maryjna to świetny pomysł na prezent dla osoby, która interesuje się tą tematyką.

 • Żywoty świętych,...

  Książki, które warto znać - żywoty świętych i męczenników

  Kategoria żywoty świętych, męczennicy to zbiór książek opisujących życie i działalność błogosławionych, świętych, męczenników oraz innych osób, które są wzorami dla chrześcijan. Są to w dużej mierze publikacje napisane przez historyków i teologów. Pokazują czytelnikom heroiczność świętych. 

  Żywoty świętych, męczennicy - dlaczego warto po nie sięgnąć?

  Zgromadzone w tej kategorii książki zawierają zazwyczaj opisy narodzin, wczesnej młodości, życia duchowego, męczeństwa czy śmierci świętych. Znaleźć w nich można także informacje na temat zdarzeń nadprzyrodzonych i cudów, które mają z nimi związek. Dla chrześcijan tego typu literatura stanowi swego rodzaju inspirację i wezwanie do naśladowania stylu życia świętych i błogosławionych.

 • Duchowość katolicka

  Duchowość katolicka - książki, po które warto sięgnąć

  Duchowość katolicka to bardzo szerokie pojęcie. W omawianej kategorii znaleźć można przede wszystkim książki związane z rozwojem duchowym. Są to m.in. biografie świętych, rozważania na temat ewangelii czy świadectwa osób nawróconych. Warto po nie sięgać, bo religijność to nie bezmyślne powtarzanie wyuczonych formułek, ale nieustanne rozwijanie swojej duchowości. 

  Dlaczego warto sięgnąć po książki o rozwoju duchowym?

  Znajdujące się w tej kategorii książki pozwalają na zrozumienie siebie i wręcz zachęcają do analizy swojego postępowania. Są pełne wskazówek dotyczących życia i trwania w wierności zasadom. Dzięki nim można nawiązać bliższą relację z Bogiem i drugim człowiekiem.

 • Modlitewniki, śpiewniki

  Kto powinien sięgnąć po modlitewniki i śpiewniki?

  Modlitewniki i śpiewniki to propozycja skierowana do każdego katolika. Chętnie sięgają po nie katecheci i księża przy okazji organizacji spotkać różnego rodzaju grup modlitewnych. Szczególną uwagę warto zwrócić na publikacje w twardych oprawach. Stanowią świetny pomysł na drobny upominek. 

  Wyjątkowe modlitewniki i śpiewniki na różne okazje

  W naszej księgarni internetowej znaleźć można modlitewniki i śpiewniki napisane przez znanych zakonników i księży. Zdecydowana większość publikacji skierowana jest do osób dorosłych, ale mamy w ofercie również modlitewniki przeznaczone dla dzieci. Do wyboru są publikacje zawierające modlitwy na różne okazje. Zachęcamy do bliższego zapoznania się przede wszystkim z modlitewnikami polskich autorów.

 • Pismo Święte

  Pismo Święte - Biblia dla każdego

  Pisma Świętego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Katolicy z założenia powinni sięgać po nie regularnie. To bowiem najważniejsza księga każdego chrześcijanina. Wierzący powinni mieć w domu Biblię, poznawać ją i czytać. W naszej księgarni internetowej oferujemy nie tylko najnowszy przekład całego Pisma Świętego, ale i jego części np. sam Nowy Testament. Zakupić u nas można także Biblie przeznaczone dla najmłodszych. 

  Pozycja obowiązkowa w bibliotece Katolika, czyli Pismo Święte

  Pismo Święte to dobry pomysł na prezent. Powinno się też znaleźć w domu każdego katolika. Po Biblię sięgają często również osoby niewierzące, bo chcą poszerzać swoje horyzonty. W kategorii tej znaleźć również można interesujące objaśnienia do Pisma Świętego.

 • Historia Kościoła

  Historia Kościoła - książki, które pozwolą poznać ją bliżej

  Historia Kościoła jest dziedziną teologii, która zajmuje się badaniem wszystkiego, co działo się w Kościele od czasów narodzin Jezusa aż do dzisiaj. To szeroki okres czasu, który trudno jest opisać w całości w jednej publikacji. Dlatego na ten temat powstało wiele książek. Wiele z nich znaleźć można w naszej internetowej księgarni. 

  Publikacje nie tylko dla katolików - historia Kościoła 

  Wcale nie trzeba być osobą wierzącą, aby sięgać po książki opisujące historię Kościoła. W końcu chrześcijaństwo to jeden z filarów współczesnego świata. W poniższej kategorii znajdują się starannie wybrane, godne polecenia książki dotyczące historii Kościoła i chrześcijaństwa. Dzięki nim można poszerzyć swoje horyzonty i zdobyć nową wiedzę.

 • Jan Paweł II

  Jan Paweł II - jak poznać bliżej Papieża Polaka?

  Poniższa kategoria została w całości poświęcona osobie jednego z największych Polaków w historii - papieżowi Janowi Pawłowi II. Znaleźć w niej można nie tylko biografie, albumy o papieżu czy wywiady, ale i książki napisane przez samego Karola Wojtyłę. Papież Jan Paweł II ma na swoim koncie kilkadziesiąt publikacji. 

  Jan Paweł II - te książki trzeba znać

  Jan Paweł II to osoba, której sylwetki chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Zapisał się złotymi literami na kartach historii Polski i świata. Był autorem wielu książek, publikacji, dramatów, a nawet poezji. Jego dzieła są chętnie czytane nie tylko przez katolików. Zachęcamy także do zapoznania się z książkami napisanymi przez osoby, które znały polskiego papieża osobiście.

 • Benedykt XVI

  Benedykt XVI - książki, które pozwalają poznać go bliżej

  Papież Benedykt XVI urodził się w Niemczech w roku 1927 jako Joseph Ratzinger. W latach 2005-2013 pełnił pontyfikat papieski. Zmarł w roku 2022. Mimo to zainteresowanie jego osobą i nauczaniem cały czas jest bardzo duże. W naszej księgarni internetowej znaleźć można dzieła napisane przez niego samego oraz książki, które poświęcone zostały jego wyjątkowej osobie. 

  Benedykt XVI i jego książki 

  Dzieła papieża Benedykta XVI skierowane są nie tylko do osób duchownych czy znawców teologii, ale i wiernych czy osób zainteresowanych nauką katolicką. To zarówno publikacje teologiczne, jak i pozycje o bardziej przystępnych charakterze. Zachęcamy także do zakupu książek dotyczących życia i pontyfikatu papieża Benedykta XVI.

 • Albumy

  Wyjątkowe albumy religijne nie tylko dla katolików

  W naszej internetowej księgarni oferujemy m.in. pięknie wydane i bogato ilustrowane albumy religijne. Są to w większości książki w twardej oprawie, poruszające szeroko rozumiane tematy religii. Zebraliśmy tutaj wydania albumowe o wybitnych dla religii chrześcijańskiej postaciach, a także leksykony o najważniejszych miejscach kultu religijnego czy wydarzeniach bardzo istotnych dla wiary katolickiej.

  Pięknie wydane albumy – idealny pomysł na prezent

  Literatura chrześcijańska bogata jest w książki, które poruszają wiele ciekawych i ważnych tematów. Nie są to jednak publikacje pisane jedynie przez duchownych. Szczególną uwagę warto zwrócić na piękne albumy, które są świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby – babci, mamy, taty czy przyjaciółki.

 • Cuda, orędzia i...

  Cuda, orędzia i przepowiednie – literatura nie tylko dla katolików

  Cuda, orędzia i przepowiednie to ciekawa kategoria książek, po które chętnie sięgają nie tylko katolicy, ale i wyznawcy innych religii czy ateiści. Literatura tego typu to relacje najbardziej spektakularnych wydarzeń w historii chrześcijaństwa. Takie publikacje stanowią świetny pomysł na prezent dla osób, które interesują się tą fascynującą tematyką.

  Cuda, orędzia i przepowiednie – książki, które warto przeczytać

  Kategoria cuda, orędzia i przepowiednie obejmuje wiele ciekawych pozycji. Znajdziesz tutaj opisy objawień maryjnych, ilustrowane księgi cudów czy publikacje próbujące zbadać fenomen przepowiedni. Z pewnością jest to literatura, która pomaga w odnalezieniu odpowiedzi na pytania nurtujące człowieka od setek lat.

 • Zagrożenia duchowe

  Zagrożenia duchowe – literatura, po którą warto sięgnąć

  Zagrożenia duchowe to wszystko to, co oddala człowieka od Boga i życia w łasce uświęcającej. To grzech przeciwko pierwszemu z przykazań – “Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną”. W kategorii tej umieściliśmy publikacje dotyczące właśnie tego zagadnienia. Są to m.in. różnego rodzaju przewodniki, poradniki i wywiady. Każdy z pewnością znajdzie tu pozycje odpowiednie dla siebie.

  Książki, które trzeba przeczytać – zagrożenia duchowe w pigułce

  Współczesny świat ma do zaoferowania człowiekowi wiele dróg. Z pozoru są one niezwykle ciekawe i atrakcyjne, ale w praktyce wiele z nich jest bardzo niebezpiecznych. Na każdym kroku na ludzi czekają zagrożenia duchowe. Jak z nimi walczyć? Jak zdemaskować różnego rodzaju błędne ideologie? Pomocna w tym będzie odpowiednia literatura.

 • Lektura na Wielki Post

  Lektura na Wielki Post - po jaką literaturą warto sięgnąć?

  Wielki Post to dla katolików czas wielu wyrzeczeń i postanowień. W tym czasie warto wyjść z codziennego zabiegania i skupić się na rzeczach bardziej istotnych, duchowych. Dobrze jest w tym szczególnym okresie roku sięgnąć po odpowiednią literaturę. Pisał zresztą o tym 1500 lat temu święty Benedykt. 

  Lektury idealne na Wielki Post - czyli jakie?

  Lektura na Wielki Post to dość szeroka kategoria książek. Sporo publikacji poświęconych jest tematyce drogi krzyżowej. Inne dotyczą spowiedzi i właściwego przygotowywania się do tego sakramentu. W okresie Wielkiego Postu można też sięgnąć po różnego rodzaju rozważania i książki, które po prostu zmuszają do refleksji nad naszym codziennym życiem. 

 • Msza Święta

  Msza Święta - literatura, która pozwoli zgłębić jej tajemnice

  Książki zawarte w tej kategorii skierowane są do każdego katolika. Uczestnictwo w Mszy Świętej dla chrześcijan jest największą łaską. To szansa na spotkanie z samym Bogiem. Odpowiednia literatura może pomóc w odpowiednim przeżywaniu Eucharystii. Zadbaliśmy o to, aby książki w naszej księgarni internetowej były pod tym względem mocno zróżnicowane. 

  Jak zgłębić tajemnice Mszy Świętej dzięki książkom?

  Dla każdego chrześcijanina uczestnictwo w niedzielnej mszy świętej jest obowiązkiem. Warto ją jednak przeżywać w pełni np. poprzez świadome przyjmowanie Komunii Świętej. Zachęcamy do zapoznania się z literaturą z tym związaną.. W kategorii tej prezentujemy m.in. zbiory kazań, poradniki czy rozważania księży na temat Mszy Świętej. 

 • Egzorcyzmy, działanie...

  Egzorcyzmy, działanie szatana dzisiaj - po jaką literaturę warto sięgnąć?

  Szatan jest obecny wśród nas także i dzisiaj. Jego działanie jest odczuwalne na wiele różnych sposobów. Niekiedy dochodzi nawet do opętań, które wymagają odprawienia specjalnych egzorcyzmów. Na czym one polegają? Tego dowiesz się z książek, które umieściliśmy w tej kategorii. 

  Egzorcyzmy - książki, które szczególnie warto znać

  Literatura traktująca o egzorcyzmach i szatanie to naprawdę szeroka kategoria. W naszej internetowej księgarni znajdziesz np. praktyczne poradniki, historie prawdziwych opętań czy świadectwa egzorcystów z całego świata. Szczególnie ciekawe są wywiady z osobami, które miały okazję stanąć w cztery oczy z wcielonym złem - samym szatanem. 

 • Msza św. trydencka +...

  Książki o mszy świętej trydenckiej i literatura w języku łacińskim

  W tej obszernej kategorii naszego sklepu oferujemy wybór dwóch rodzajów książek: nawiązujących do mszy świętej trydenckiej, a także w języku łacińskim. Znajdziesz tu obowiązkowe pozycje, które powinny znaleźć się w biblioteczce każdego chrześcijanina. Mowa tu o książkach ukazujących istotę liturgii, mszy świętej oraz jej historii, a także o wszystkim tym, co jest ważne w życiu praktykującego katolika.

  Szeroki wybór książek w języku łacińskim

  Jak już wiesz, w tej kategorii naszego sklepu dostępne są także książki wydane po łacinie oraz te, które ułatwiają naukę języka. Znajdziesz tu m.in. repetytoria, podręczniki dla lektoratów szkół wyższych oraz słowniki łacińsko-polskie. Zaopatrz się w nie już dziś, a nauka przebiegnie o wiele prościej i przyjemniej.

 • Czasy ostateczne

  Książki o czasach ostatecznych

  Interesujesz się tematyką wielkich przepowiedni? Chcesz wiedzieć, co czeka ludzkość w przyszłości? W takim razie w tej kategorii naszego sklepu z całą pewnością znajdziesz coś dla siebie. Oferujemy Ci w niej literaturę, której tematyka związana jest z czasami ostatecznymi. Znajdziesz tu pozycje dotyczące znanych proroctw związanych m.in. z końcem świata – a wszystko to w ujęciu religijnym. Posiadamy książki takich autorów jak : Michael DO'Brien, ks. Andrzej Zwoliński, bł. Anna Katarzyna Emmerich czy Charles Arminjon.

  Poznaj losy świata

  Proponowane przez nas książki będą świetnym wyborem dla wszystkich tych, którzy chcą poznać dalsze losy naszego świata. Dzięki nim poszerzysz swój światopogląd i zmienisz postrzeganie pewnych istotnych kwestii. Dokonaj zatem najlepszego wyboru i wybierz książkę, która trafi w Twój gust i pozwoli Ci odkryć to, co dotychczas było nieznane.

 • Anioły

  Literatura o tematyce aniołów

  Anioły to ciekawe postaci, które nurtują uczonych już od wielu lat. Poświęcane im są dzieła, obrazy, figury, a także książki. W tej kategorii naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór literatury nawiązującej do tematyki tych skrzydlatych przyjaciół, którzy towarzyszą nam każdego dnia. Znajdziesz tu propozycje od takich autorów jak: ks. Marcello Stanzione, Rene Lejeune, Läpple Alfred czy Tomasz Rowiński.

  Uwierz w anioły – z naszymi książkami jest to o wiele łatwiejsze

  W tej kategorii naszego sklepu znajdziesz książki i historie, które potwierdzają obecność aniołów. Dostępne tu propozycje nie tylko utwierdzą Cię w Twojej wierze i przekonaniach, lecz także poszerzą wiedzę z interesującego Cię zakresu. Wybierz zatem najlepszą pozycję, od której nie będziesz mógł się oderwać.

 • Życie pozagrobowe:...

  Życie pozagrobowe: niebo, piekło, czyściec, życie wieczne

  Sprawy życia pozagrobowego chyba od zawsze interesowały ludzi, niezależnie od wyznawanej przez nich wiary. Nic w tym dziwnego. W końcu człowieka każdej epoki ciekawią sprawy owiane mgłą tajemnicy. Do nich należy zaś z pewnością zaliczyć pytania, które zadaje sobie każdy z nas: czy istnieje życie po śmierci? Czy niebo, piekło i czyściec to miejsca rzeczywiste, zawieszone gdzieś we wszechświecie, czy to bardziej stany, w których znajduje się dusza ludzka? Co czeka nas w życiu wiecznym? Okazuje się, że odpowiedzi na część tych pytań można odnaleźć w dobrej literaturze religijnej.

  Poznaj naszą ofertę!

  Na naszych wirtualnych półkach nie mogło zabraknąć pozycji, które traktują o sprawach ostatecznych. Życie pozagrobowe to temat ważny dla każdego chrześcijanina. Swoją wiedzę i wiarę powinno zaś pogłębiać się w oparciu o wartościowe pozycje. Za przykład niech posłużą "Niebo istnieje naprawdę", "Życie po śmierci" czy "Dotknięta przez niebo".

 • Kazania, homilie,...

  Kazania, homilie, przemówienia

  Kazania, homilie czy przemówienia duchownych to środki, przez które od wieków głoszona jest nauka Jezusa Chrystusa. Mają one na celu wytłumaczyć wierzącym zawiłości Słowa Bożego, wskazują drogę do Zbawienia, podnoszą na duchu i zapadają w pamięć na długo. Zapis głoszonych słów Ojców Kościoła może być zaś nie tylko umoralniającą, ale też pouczającą lekturą dla każdego.

  Poznaj ofertę naszej księgarni!

  W dziale literatury religijnej naszej księgarni patriotycznej po prostu nie mogło zabraknąć dzieł zawierających spisane kazania, rekolekcje i przemyślenia autorytetów Kościoła Katolickiego. W asortymencie Prawych Książek znajdziesz więc np. dzieła autorstwa jednego z najbardziej cenionych myślicieli chrześcijaństwa – bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Wśród ciekawych pozycji należy wymienić również "Świętokrzyskie kazania radiowe", "Kazania o Najświętszym Sercu Jezusowym" czy konferencje i świadectwa ks. Dolindo Ruotolo.

 • Miłosierdzie Boże

  Miłosierdzie Boże – wyjątkowe książki o łasce Zbawiciela

  Wiara w Boże Miłosierdzie ma wielką wagę dla każdego chrześcijanina. Łaska Zbawiciela przemienia w końcu życie każdego, kto w Niego wierzy. O wyjątkowej miłości Jezusa Chrystusa do ludzkości piszą w swoich książkach liczni autorzy – ich dzieła znalazły oczywiście swoje miejsce w ofercie naszej księgarni internetowej.

  Jakie pozycje znajdziesz w naszym asortymencie?

  Każdy praktykujący katolik powinien choć trochę czasu poświęcić na zgłębianie prawd swojej wiary. Oczywiście głównym źródłem wiedzy powinno być niewątpliwie Pismo Święte, ale wartościowe książki o tematyce religijnej mogą być dodatkową pomocą i ciekawą lekturą. Z tej racji w naszym asortymencie znalazło się miejsce na kilka wyjątkowych pozycji podejmujących temat Bożego Miłosierdzia. Wśród autorów należy wymienić tu m.in. ks. Michała Sopoćkę, św. siostrę Faustynę czy ks. Dominika Chmielewskiego.

 • Uzdrowienie, przebaczenie

  Uzdrowienie i przebaczenie – o szukaniu drogi do spokoju ducha

  Nie od dziś wiadomo, że modlitwa ma uzdrawiającą moc. Wiara może pomóc wyznaczyć odpowiedni kierunek działania, a niektóre wydarzenia, jakie nas spotykają, choć na pozór trudne i niezrozumiałe, zdecydowanie kształtują nasze życie duchowe. Dowodem na to są pozycje dotyczące uzdrowienia i przebaczenia, które prezentujemy w naszym sklepie.

  Uzdrowienie i przebaczenie – pozycje, po które warto sięgnąć w trudnych chwilach

  W tej kategorii zebraliśmy literaturę o drodze do uzdrowienia i przebaczenia. Zawarliśmy w niej rozważania, modlitwy i świadectwa, dzięki którym przejście przez trudne chwile w życiu będzie nieco łatwiejsze. Poszukiwanie sensu i wyciągnięcie wniosków pomaga w odzyskaniu równowagi i wewnętrznego spokoju. Pozycje te świetnie sprawdzą się jako upominki dla osób, które doświadczyły przykrych wydarzeń.

 • Prymas Stefan...

  Prymas Stefan Wyszyński – niezwykłe losy zapisane na kartach historii

  Charyzmatyczna osobowość, niezłomne zasady i całkowite oddanie posłudze kapłańskiej – tak opisuje się współcześnie jednego z najbardziej znanych polskich duchownych. Prymas Stefan Wyszyński za swoje zasługi został beatyfikowany, a z tej okazji wielu wybitnych autorów postanowiło przybliżyć jego osobę w znakomitych pozycjach, które znajdziesz w naszej księgarni.

  Poznaj życie i dzieła Prymasa Stefana Wyszyńskiego

  W tej kategorii prezentujemy najciekawsze dzieła dotyczące życiorysu i dokonań Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Zebraliśmy znane i mniej popularne fakty z życia tego wybitnego duchownego, które szereg autorów wzięło pod lupę. Biografie, najpiękniejsze myśli i analizy okraszone grafikami są zdecydowanie warte przeczytania. Literatura ta doskonale sprawdzi się także jako prezent, np. dla zaprzyjaźnionego duchownego.

 • Fatima 1917-2017

  Fatima 1917-2017 – poznaj historię najsłynniejszych objawień

  Objawienia fatimskie to jedne z najważniejszych zdarzeń w historii kościoła katolickiego. Wydarzenia, które nastąpiły w niewielkiej, portugalskiej miejscowości, zostały uznane za autentyczne w 1930 roku. Relacje dzieci, które ich doświadczyły, czyli Franciszka, Hiacynty i Łucji, stały się przedmiotem analiz, badań i rozważań wielu znawców oraz duchownych, czego efektem są pozycje, które prezentujemy w tej kategorii.

  Fatima 1917-2017 – najważniejsze pozycje dla dorosłych i dzieci

  W naszej ofercie nie brakuje książek, które nawiązują do historii objawień w Fatimie, ich treści, a także analizy proroctw, którymi przez lata dzieliła się Łucja. Literatura ta przeznaczona jest zarówno dla dorosłych odbiorców, jak i dzieci, które są zafascynowane objawieniami sprzed ponad 100 lat. Zdecydowanie warto sięgnąć po te pozycje, chcąc wyjaśnić najmłodszym, jak ważne i fascynujące wydarzenia mogą spotkać nawet dzieci!

 • Drogi krzyżowe

  Drogi krzyżowe – ponadczasowe rozważania wyznaczające właściwy kierunek życia

  Drogi krzyżowe to coś więcej niż nabożeństwa wielkopostne, które polegają na odtworzeniu drogi Chrystusa na śmierć i faktu złożenia go do grobu. Mogą mieć również znaczenie metaforyczne i odnosić się do niepowodzeń, z jakimi musimy się mierzyć. Książki, które znajdziesz w tej kategorii, wyjaśniają zależności między cierpieniem Jezusa na krzyżu a naszym położeniem w nierzadko przerastającej nas codzienności.

  Drogi krzyżowe – obowiązkowe pozycje nie tylko dla wierzących

  W tej kategorii prezentujemy książki, w których znajdziesz rozważania skierowane do każdego – do kapłanów, osób świeckich, a także małżeństw. Pozycje te mają jeden, wspólny przekaz, który głosi, że każdy z nas niesie swój krzyż. Dzięki temu z każdym dniem stajemy się podobni do Chrystusa. Zdecydowanie warto sięgnąć po te lektury, szczególnie w trudnych momentach codzienności.

 • Boże Narodzenie, Adwent

  Boże Narodzenie, Adwent – pozycje, które wzruszą każdego!

  Boże Narodzenie i towarzyszący mu Adwent to jedne z najpiękniejszych okresów w roku. To czas refleksji i zadumy, który każdy pragnie spędzić w spokoju z rodziną. W tej kategorii znajdziesz szereg pozycji, które pomogą Ci stworzyć odpowiedni nastrój, dzięki czemu celebracja świąt Bożego Narodzenia będzie absolutnie wyjątkowa!

  Boże Narodzenie, Adwent – płyty i książki nawet dla najmłodszych

  Nasza oferta to pozycje traktujące o historii i tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem. Znajdziesz tu książki, które w przystępny sposób wyjaśniają wiele kwestii nawet dzieciom. Zbiory pastorałek i opowieści wigilijne to lektury obowiązkowe, z którymi powinien zapoznać się każdy chrześcijanin. Zadbaliśmy także o to, by w Boże Narodzenie nie zabrakło w Twoim domu kolęd – wybierz swoje ulubione z naszej oferty.

 • Rok św. Stanisława Kostki
 • Walka z Kościołem...

  Walka z Kościołem katolickim, prześladowanie chrześcijan – analiza pozycji Kościoła na przestrzeni wieków

  Religia odgrywa bardzo ważną rolę w życiu niemal każdego człowieka. Większość naszego społeczeństwa określa się jako osoby wierzące, w związku z czym warto nieco zgłębić historię chrześcijaństwa. W tej kategorii prezentujemy pozycje, które w przystępny sposób wyjaśniają, co w istocie oznacza walka z Kościołem katolickim i prześladowanie chrześcijan.

  Walka z Kościołem katolickim, prześladowanie chrześcijan – różne spojrzenia cenionych autorów

  Z lektur, które oferujemy w tej kategorii, dowiesz się, jaki wpływ miały konflikty i ataki na Kościół katolicki na jego historię. Dzięki zapoznaniu się z nimi nie tylko poszerzysz swoją wiedzę, ale też świadomie spojrzysz na pozycję tej instytucji w obecnych czasach. Znajdziesz tu książki zarówno świeckich autorów, jak i duchownych.

 • Biografie

  Biografie – kiedy życie pisze najlepsze scenariusze

  Zwykli ludzie miewają niezwykłe historie, które jak się okazuje, na zawsze zmieniają ich życie. Splot przypadków i na pozór mniej znaczących wydarzeń doprowadza do zachodzących w człowieku przemian, które mają ogromny wpływ m.in. na duchowość. Takie historie zostały opisane w prezentowanych przez nas w tej kategorii biografiach.

  Biografie wybitnych jednostek, które musisz znać

  Dobrze skonstruowana biografia jest ciekawa, wciągająca i odkrywa przed czytelnikiem barwne, wielowątkowe życie głównych bohaterów. Co więcej, powinna być kopalnią historycznej wiedzy. Biografie, które znajdziesz w naszej księgarni, dotyczą ludzi kształtujących w dużej mierze losy świata. Pozycje te otwierają przed czytelnikiem meandry życia duchowego bohaterów, co sprawia, że zdecydowanie należy je poznać.

na stronę
Pokazuje 2017 - 2042 z 2042 elementów
 • Pierwsze w Polsce wydanie oryginalnych tekstów soborów wraz z tłumaczeniem polskim. Obecny tom zawiera dokumenty soborów uznanych za powszechne w Kościele łacińskim począwszy od Soboru Konstantynopolitańskiegom IV (869) aż po Sobór w Vienne (1311-1312). Zajmowano się na nich przede wszystkim sprawą reformy Kościoła, którą starano się przeprowadzić drogą...

 • Majdański Kazimierz abp.

  Prawda o rozmiarach tej walki i zagrożeniach ze strony cywilizacji śmierci jest nieznana a nawet celowo ukrywana. Poznaniu tej prawdy pragnie służyć nowa pozycja wydawnicza Instytutu Studiów nad Rodziną, który od lat bierze udział w zmaganiach o życie, prawdę o rodzinie i o jej własne miejsce w nauce. Książka ""Arena bitwy o Życie"" której autorami są:...

  Obniżka!
 • Tomasz z Akwinu Św.

  Uczta intelektualna dla każdego zainteresowanego wiarą chrześcijańską. Opracowanie około sześćdziesięciu kazań, które św. Tomasz wygłosił w okresie Wielkiego Postu w 1273 roku w Neapolu, w ostatnim roku swojej działalności. Charakterystyczny dla św. Tomasza zmysł porządkowania podejmowanych zagadnień w niejednym przypadku trafi do przekonania również...

 • Liturgia Godzin to codzienna modlitwa Ludu Bożego. Wszystkim, którym bliska jest ta wspaniała modlitwa Kościoła, proponujemy skorzystanie z praktycznego wydania uniwersalnego, które z konieczności jest oczywiście publikacją skróconą. Zawiera ono wszystkie niezbędne teksty liturgiczne w skondensowanej formie. Miłośnicy liturgicznej modlitwy Kościoła cenią...

 • Pierwsze w Polsce wydanie oryginalnych tekstów soborów wraz z tłumaczeniem polskim. Tom III Dokumentów Soborów Powszechnych obejmuje akta soborów w Konstancji (1414-1418) i olbrzymiego soboru w Bazylei-Ferrarze-Florencji-Rzymie (1431-1445). Na tych soborach podejmowano decyzje, które zaważyły na kształcie Kościoła i Europy. Na pierwszych z nich...

 • Wojtyła Karol

  Wykłady lubelskie zostały wygłoszone w latach: Akt i przeżycie 1954/55, Wartość i dobro 1955/56, Norma i szczęście 1956/57 i w obecnej postaci udostępnione przez Wykładowcę swym słuchaczom. Po tym tercecie młody Docent zaskoczył nas wyborem nowego tematu wykładu monograficznego, z jakim wystąpił w semestrze zimowym 1957 r. Był to temat Miłość i...

 • Badeni Joachim OP

  Ojciec Joachim Badeni - ceniony duszpasterz - odpowiada na pytania Aliny Petrowej-Wasilewicz (dziennikarki KAI), dotyczące istoty kapłaństwa, celibatu i małżeństwa. To niebanalne świadectwo  97-letniego wówczas kapłana pomoże młodym księżom znaleźć odpowiedzi na trudne pytania, a świeckim zrozumieć księży. O kapłaństwie, celibacie i małżeństwie z rozsądku...

 • Benson Robert Hugh ks.

  Książki ks. Roberta Hugh Bensona mają niebagatelne znaczenie dla współczesnej kultury katolickiej, gdyż poruszana tematyka i przytaczane zagadnienia nie utraciły swej aktualności i są trwałym dziedzictwem myśli katolickiej. Tożsamość wiary i relacje Kościoła do świata, podejmowane z rozmachem i precyzją, wyrażają solidną wiedzę i gorący zapał autora, a u...

 • Forbes France Alice

  To jest opowieść o wielkiej Teresie z Avilli, świętej o gorącym sercu i nadzwyczajnym zdrowym rozsądku, jednej z najważniejszych kobiet w historii ludzkości. Zreformowała zakon karmelitów, czyniąc go kolebką świętych i odciskając wyraźne piętno na Kościele katolickim, widoczne jeszcze dziś. Frances Alice Forbes, Święta Teresa z Avilli. Odnowicielka...

 • Tom IV Dokumentów Soborów Powszechnych przedstawia akta Soboru Laterańskiego V, Soboru Trydenckiego i Soboru Watykańskiego I. Sobory te wpłynęły w decydujący sposób na kształt Kościoła współczesnego. Sobór Trydencki był największym soborem "dogmatycznym", starał się ustalić nauczanie Kościoła we wszystkich prawie dziedzinach, przeprowadził szereg reform....

 • Wojtyła Karol

  Przedmiotem badania tej książki jest działanie człowieka, a zarazem sam człowiek, o ile się objawia i staje zrozumiały przez swe działanie. Nie chodzi tu zatem, przynajmniej bezpośrednio, o dzieło z zakresu etyki, nawet jeśli wypływają z niego dla niej konsekwencje o wielkiej doniosłości. Dyscyplinują filozoficzną, do której przynależy ta refleksja, jest...

 • Wojtyła Karol

  Jest to rozprawa doktorska księdza Karola Wojtyły - przetłumaczona z łaciny na język polski (po raz drugi; wcześniej przełożył ja i wydal Leonard od Męki Pańskiej OCD), która przedstawiona została i obroniona na Wydziale Teologicznym Papieskiego Uniwersytetu "Angelicum" w Rzymie w roku 1948 Karol Wojtyła, Świętego Jana od Krzyża nauka o wierze. Człowiek i...

 • Badeni Joachim OP

  W roku stulecia urodzin i w drugą rocznicę śmierci o. Joachima Badeniego Wydawnictwo Literackie proponuje niezwykłą książkę: zapis rozmów, jakie Artur Sporniak i Jan Strzałka przeprowadzili z o. Joachimem Badenim, na kilka miesięcy przed jego śmiercią.   Refleksje sędziwego dominikanina - dotyczące problemów wiary i Kościoła, mistycznego obcowania z...

 • Benson Robert Hugh ks.

  Książki ks. Roberta Hugh Bensona mają niebagatelne znaczenie dla współczesnej kultury katolickiej, gdyż poruszana tematyka i przytaczane zagadnienia nie utraciły swej aktualności i są trwałym dziedzictwem myśli katolickiej. Tożsamość wiary i relacje Kościoła do świata, podejmowane z rozmachem i precyzją, wyrażają solidną wiedzę i gorący zapał autora, a u...

 • Łaszewski Wincenty

  Nie chcesz Kościoła, który jest tylko instytucją? Trudno Ci iść do nieba, które jest bardzo daleko? Potrzebne Ci spotkanie z  Bożą Matką. Wiesz o tym. Mówi to Twoje serce. Lecz jednocześnie trudno Ci w Twoim życiu znaleźć dla Maryi Jej specjalne, własne miejsce. Jest to możliwe, ale niełatwe: wymaga wejścia na drogę cierpliwego, nieraz bardzo żmudnego,...

 • Badeni Joachim OP

  Zapis rozmowy z ojcem Joachimem Badenim o ważnych sprawach duchowych: o życiu w prostocie i zachwycie - w bliskości z Bogiem i ludźmi, o naszym pogrążaniu się w materii i o mistyce, która nie jest zarezerwowana dla wybrańców. Ojciec Jan A. Kłoczowski OP, filozof, przyjaciel o. Joachima, wyjaśnia: "Badeni nie jest tomistą, jest platonikiem. Dla niego...

 • Benson Robert Hugh ks.

  Książki ks. Roberta Hugh Bensona mają niebagatelne znaczenie dla współczesnej kultury katolickiej, gdyż poruszana tematyka i przytaczane zagadnienia nie utraciły swej aktualności i są trwałym dziedzictwem myśli katolickiej. Tożsamość wiary i relacje Kościoła do świata, podejmowane z rozmachem i precyzją, wyrażają solidną wiedzę i gorący zapał autora, a u...

 • Castelli Francesco ks.

  To najważniejsza publikacja ostatnich miesięcy o Ojcu Pio. Wydawało się, że o Ojcu Pio wiadomo już wszystko. Nic nie zapowiadało rewelacji. Tymczasem na samym dnie morza archiwalnych papierów leżała sobie mała teczka o wielkiej wadze: akta z pierwszego dochodzenia Świętego Oficjum w sprawie Ojca Pio. Dzięki niej wracamy dziś do przeszłości. Dokument...

 • Bartnik Czesław Stanisław Ks.

  „Żyć w Słowie" to wyjątkowa książka ks. prof. Czesława Stanisława Bartnika. Głębokie treści w niej zawarte są przekazane w sposób jasny, prosty, zrozumiały dla każdego czytelnika, zarówno dla wykształconego teologa bądź filozofa, jak i kogoś, kto nie zajmuje się na co dzień tekstami naukowymi. Profesor Bartnik ukazuje rzeczywistość historyczną człowieka...

 • Solak Andrzej

  Książka zawiera opowieści o egzekucjach dokonanych w majestacie prawa i podczas skrytobójczych mordów, w aktach terroru i masakrach całych społeczności, za murami więzień i drutami obozów niemal całego globu. O wyważaniu drzwi mieszkań w środku nocy, podkładaniu ognia pod chaty, zmiataniu z powierzchni ziemi całych miast. O śmierci, którą przynosiły...

 • Benson Robert Hugh ks.

  Książki ks. Roberta Hugh Bensona mają niebagatelne znaczenie dla współczesnej kultury katolickiej, gdyż poruszana tematyka i przytaczane zagadnienia nie utraciły swej aktualności i są trwałym dziedzictwem myśli katolickiej. Tożsamość wiary i relacje Kościoła do świata, podejmowane z rozmachem i precyzją, wyrażają solidną wiedzę i gorący zapał autora, a u...

 • Jeanguenin Gilles

  Ta książka to coś więcej niż tylko świadectwo egzorcysty, jest bowiem także zwięzłym oraz przystępnym kompendium teologicznym na temat demonologii. Forma odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat egzorcyzmów ułatwia odbiór trudnego tematu, czyniąc go bardziej zwyczajnym, bez niepotrzebnych obciążeń sensacji i niepokoju, jaki rodzi zwykle podobne...

 • Amorth Gabriele ks.

  Opętanie, czary, składanie ofiar z ludzi na cześć szatana - to tylko niektóre ze zjawisk, z jakimi słynny egzorcysta walczy już od dłuższego czasu i odprawia egzorcyzmy nad ludźmi z całego świata. Opętanie dotyka nie tylko młodzież czy ludzi dorosłych, ale również małe dzieci, które zostały już w chwili narodzin "oddane" szatanowi. W książce, oprócz...

 • Ogińska Lusia

  Największy współczesny filozof O. Prof. Mieczysław A. Krąpiec OP pisze o wierszach zawartych w „Śladami Ewangelii": „wiersze poetki Lusi Ogińskiej mogą zachwycić i wzruszyć dogłębnie, bo i kunsztowna forma, i jasno ukazana treść są wyrazem wielkiej narodowej kultury artystycznej". Biskupi i księża, którzy zetknęli się z tą książką, twierdzą, że powinien...

 • Dziewiecki Marek Ks.

  Komunikacja pastoralna to narzędzie, jakim Kościół posługuje się w tym celu, by ludziom wszystkich czasów głosić Bożą miłość do człowieka i Bożą prawdę o człowieku. Zarówno treść, jak i forma komunikacji pastoralnej wynika z faktu, że człowiek to osoba stworzona na podobieństwo Boga - Miłości. Prezentowana książka wyrasta z osobistych doświadczeń autora,...

  Obniżka!
 • Tomasz z Akwinu Św.

  „Modlitwy i myśli" św. Tomasza z Akwinu są wielce pożytecznym zbiorem modlitw i pouczającym streszczeniem pewnych najważniejszych prawd o Bogu i człowieku oraz o wielu ważnych sprawach mających duże znaczenie w ludzkim życiu. I tak znajdujemy tu np.: modlitwy: O wyjednanie cnót; Przed czytaniem, pisaniem i głoszeniem; O mądre ułożenie życia. Co do słów...

Pokazuje 2017 - 2042 z 2042 elementów

Copyright © 2024 Fundacja Servire Veritati Instytut Edukacji Narodowej. Wykonanie: Nazwa.pl