Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby otrzymywać informacje o nowościach i aktualnych promocjach.

Nowe produkty

Promocje

Informacja

Wiara ojców – literatura katolicka dla każdego

Literatura katolicka to bardzo interesujące źródło wielu cudów, doświadczeń religijnych i duchowości. Dzięki książkom tego typu możesz jeszcze głębiej zanurzyć się w wierze w Boga, poznać żywoty świętych i zagrożenia duchowe, których należy się wystrzegać. Wiara ojców to także wielkie, historyczne postaci, o których możesz przeczytać, takie jak papież Jan Paweł II, Benedykt XVI czy prymas Stefan Wyszyński.

 

Zagłęb się w literaturę kościoła i bądź bliżej Boga 

W kategorii “Wiara ojców” znajduje się szeroki wybór książek katolickich. Jest to między innymi pismo święte, modlitewniki i śpiewniki, literatura maryjna, kazania, homilie i przemówienia, biografie, książki o historii kościoła, egzorcyzmach czy życiu pozagrobowym. Jeśli chcesz lepiej poznać Boga, wybierz dla siebie książkę z tej kategorii.

Wiara Ojców Jest 2042 produktów.

Podkategorie

 • Literatura Maryjna

  Literatura maryjna nie tylko dla chrześcijan

  Maryja jako matka Boga od zawsze zajmowała ważne miejsce w pobożności chrześcijan. Tak jest również i dzisiaj. Jej kult jest żywy w wielu zakątkach świata. Mimo że Maryja jest najważniejszą kobietą w dziejach Kościoła, na jej temat wiadomo stosunkowo niewiele. Dlatego zachęcamy do zapoznania się nieco bliżej z literaturą maryjną. 

  Literatura maryjna - po jakie publikacje warto sięgnąć?

  Literatura maryjna to wbrew pozorom dość szeroka kategoria. Znajdziesz tutaj książki opowiadające historię życia Maryi, modlitewniki różnego rodzaju, opisy objawień maryjnych i ładnie wydane albumy. Dzięki nim poznasz bliżej postać matki Boga. Literatura maryjna to świetny pomysł na prezent dla osoby, która interesuje się tą tematyką.

 • Żywoty świętych,...

  Książki, które warto znać - żywoty świętych i męczenników

  Kategoria żywoty świętych, męczennicy to zbiór książek opisujących życie i działalność błogosławionych, świętych, męczenników oraz innych osób, które są wzorami dla chrześcijan. Są to w dużej mierze publikacje napisane przez historyków i teologów. Pokazują czytelnikom heroiczność świętych. 

  Żywoty świętych, męczennicy - dlaczego warto po nie sięgnąć?

  Zgromadzone w tej kategorii książki zawierają zazwyczaj opisy narodzin, wczesnej młodości, życia duchowego, męczeństwa czy śmierci świętych. Znaleźć w nich można także informacje na temat zdarzeń nadprzyrodzonych i cudów, które mają z nimi związek. Dla chrześcijan tego typu literatura stanowi swego rodzaju inspirację i wezwanie do naśladowania stylu życia świętych i błogosławionych.

 • Duchowość katolicka

  Duchowość katolicka - książki, po które warto sięgnąć

  Duchowość katolicka to bardzo szerokie pojęcie. W omawianej kategorii znaleźć można przede wszystkim książki związane z rozwojem duchowym. Są to m.in. biografie świętych, rozważania na temat ewangelii czy świadectwa osób nawróconych. Warto po nie sięgać, bo religijność to nie bezmyślne powtarzanie wyuczonych formułek, ale nieustanne rozwijanie swojej duchowości. 

  Dlaczego warto sięgnąć po książki o rozwoju duchowym?

  Znajdujące się w tej kategorii książki pozwalają na zrozumienie siebie i wręcz zachęcają do analizy swojego postępowania. Są pełne wskazówek dotyczących życia i trwania w wierności zasadom. Dzięki nim można nawiązać bliższą relację z Bogiem i drugim człowiekiem.

 • Modlitewniki, śpiewniki

  Kto powinien sięgnąć po modlitewniki i śpiewniki?

  Modlitewniki i śpiewniki to propozycja skierowana do każdego katolika. Chętnie sięgają po nie katecheci i księża przy okazji organizacji spotkać różnego rodzaju grup modlitewnych. Szczególną uwagę warto zwrócić na publikacje w twardych oprawach. Stanowią świetny pomysł na drobny upominek. 

  Wyjątkowe modlitewniki i śpiewniki na różne okazje

  W naszej księgarni internetowej znaleźć można modlitewniki i śpiewniki napisane przez znanych zakonników i księży. Zdecydowana większość publikacji skierowana jest do osób dorosłych, ale mamy w ofercie również modlitewniki przeznaczone dla dzieci. Do wyboru są publikacje zawierające modlitwy na różne okazje. Zachęcamy do bliższego zapoznania się przede wszystkim z modlitewnikami polskich autorów.

 • Pismo Święte

  Pismo Święte - Biblia dla każdego

  Pisma Świętego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Katolicy z założenia powinni sięgać po nie regularnie. To bowiem najważniejsza księga każdego chrześcijanina. Wierzący powinni mieć w domu Biblię, poznawać ją i czytać. W naszej księgarni internetowej oferujemy nie tylko najnowszy przekład całego Pisma Świętego, ale i jego części np. sam Nowy Testament. Zakupić u nas można także Biblie przeznaczone dla najmłodszych. 

  Pozycja obowiązkowa w bibliotece Katolika, czyli Pismo Święte

  Pismo Święte to dobry pomysł na prezent. Powinno się też znaleźć w domu każdego katolika. Po Biblię sięgają często również osoby niewierzące, bo chcą poszerzać swoje horyzonty. W kategorii tej znaleźć również można interesujące objaśnienia do Pisma Świętego.

 • Historia Kościoła

  Historia Kościoła - książki, które pozwolą poznać ją bliżej

  Historia Kościoła jest dziedziną teologii, która zajmuje się badaniem wszystkiego, co działo się w Kościele od czasów narodzin Jezusa aż do dzisiaj. To szeroki okres czasu, który trudno jest opisać w całości w jednej publikacji. Dlatego na ten temat powstało wiele książek. Wiele z nich znaleźć można w naszej internetowej księgarni. 

  Publikacje nie tylko dla katolików - historia Kościoła 

  Wcale nie trzeba być osobą wierzącą, aby sięgać po książki opisujące historię Kościoła. W końcu chrześcijaństwo to jeden z filarów współczesnego świata. W poniższej kategorii znajdują się starannie wybrane, godne polecenia książki dotyczące historii Kościoła i chrześcijaństwa. Dzięki nim można poszerzyć swoje horyzonty i zdobyć nową wiedzę.

 • Jan Paweł II

  Jan Paweł II - jak poznać bliżej Papieża Polaka?

  Poniższa kategoria została w całości poświęcona osobie jednego z największych Polaków w historii - papieżowi Janowi Pawłowi II. Znaleźć w niej można nie tylko biografie, albumy o papieżu czy wywiady, ale i książki napisane przez samego Karola Wojtyłę. Papież Jan Paweł II ma na swoim koncie kilkadziesiąt publikacji. 

  Jan Paweł II - te książki trzeba znać

  Jan Paweł II to osoba, której sylwetki chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Zapisał się złotymi literami na kartach historii Polski i świata. Był autorem wielu książek, publikacji, dramatów, a nawet poezji. Jego dzieła są chętnie czytane nie tylko przez katolików. Zachęcamy także do zapoznania się z książkami napisanymi przez osoby, które znały polskiego papieża osobiście.

 • Benedykt XVI

  Benedykt XVI - książki, które pozwalają poznać go bliżej

  Papież Benedykt XVI urodził się w Niemczech w roku 1927 jako Joseph Ratzinger. W latach 2005-2013 pełnił pontyfikat papieski. Zmarł w roku 2022. Mimo to zainteresowanie jego osobą i nauczaniem cały czas jest bardzo duże. W naszej księgarni internetowej znaleźć można dzieła napisane przez niego samego oraz książki, które poświęcone zostały jego wyjątkowej osobie. 

  Benedykt XVI i jego książki 

  Dzieła papieża Benedykta XVI skierowane są nie tylko do osób duchownych czy znawców teologii, ale i wiernych czy osób zainteresowanych nauką katolicką. To zarówno publikacje teologiczne, jak i pozycje o bardziej przystępnych charakterze. Zachęcamy także do zakupu książek dotyczących życia i pontyfikatu papieża Benedykta XVI.

 • Albumy

  Wyjątkowe albumy religijne nie tylko dla katolików

  W naszej internetowej księgarni oferujemy m.in. pięknie wydane i bogato ilustrowane albumy religijne. Są to w większości książki w twardej oprawie, poruszające szeroko rozumiane tematy religii. Zebraliśmy tutaj wydania albumowe o wybitnych dla religii chrześcijańskiej postaciach, a także leksykony o najważniejszych miejscach kultu religijnego czy wydarzeniach bardzo istotnych dla wiary katolickiej.

  Pięknie wydane albumy – idealny pomysł na prezent

  Literatura chrześcijańska bogata jest w książki, które poruszają wiele ciekawych i ważnych tematów. Nie są to jednak publikacje pisane jedynie przez duchownych. Szczególną uwagę warto zwrócić na piękne albumy, które są świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby – babci, mamy, taty czy przyjaciółki.

 • Cuda, orędzia i...

  Cuda, orędzia i przepowiednie – literatura nie tylko dla katolików

  Cuda, orędzia i przepowiednie to ciekawa kategoria książek, po które chętnie sięgają nie tylko katolicy, ale i wyznawcy innych religii czy ateiści. Literatura tego typu to relacje najbardziej spektakularnych wydarzeń w historii chrześcijaństwa. Takie publikacje stanowią świetny pomysł na prezent dla osób, które interesują się tą fascynującą tematyką.

  Cuda, orędzia i przepowiednie – książki, które warto przeczytać

  Kategoria cuda, orędzia i przepowiednie obejmuje wiele ciekawych pozycji. Znajdziesz tutaj opisy objawień maryjnych, ilustrowane księgi cudów czy publikacje próbujące zbadać fenomen przepowiedni. Z pewnością jest to literatura, która pomaga w odnalezieniu odpowiedzi na pytania nurtujące człowieka od setek lat.

 • Zagrożenia duchowe

  Zagrożenia duchowe – literatura, po którą warto sięgnąć

  Zagrożenia duchowe to wszystko to, co oddala człowieka od Boga i życia w łasce uświęcającej. To grzech przeciwko pierwszemu z przykazań – “Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną”. W kategorii tej umieściliśmy publikacje dotyczące właśnie tego zagadnienia. Są to m.in. różnego rodzaju przewodniki, poradniki i wywiady. Każdy z pewnością znajdzie tu pozycje odpowiednie dla siebie.

  Książki, które trzeba przeczytać – zagrożenia duchowe w pigułce

  Współczesny świat ma do zaoferowania człowiekowi wiele dróg. Z pozoru są one niezwykle ciekawe i atrakcyjne, ale w praktyce wiele z nich jest bardzo niebezpiecznych. Na każdym kroku na ludzi czekają zagrożenia duchowe. Jak z nimi walczyć? Jak zdemaskować różnego rodzaju błędne ideologie? Pomocna w tym będzie odpowiednia literatura.

 • Lektura na Wielki Post

  Lektura na Wielki Post - po jaką literaturą warto sięgnąć?

  Wielki Post to dla katolików czas wielu wyrzeczeń i postanowień. W tym czasie warto wyjść z codziennego zabiegania i skupić się na rzeczach bardziej istotnych, duchowych. Dobrze jest w tym szczególnym okresie roku sięgnąć po odpowiednią literaturę. Pisał zresztą o tym 1500 lat temu święty Benedykt. 

  Lektury idealne na Wielki Post - czyli jakie?

  Lektura na Wielki Post to dość szeroka kategoria książek. Sporo publikacji poświęconych jest tematyce drogi krzyżowej. Inne dotyczą spowiedzi i właściwego przygotowywania się do tego sakramentu. W okresie Wielkiego Postu można też sięgnąć po różnego rodzaju rozważania i książki, które po prostu zmuszają do refleksji nad naszym codziennym życiem. 

 • Msza Święta

  Msza Święta - literatura, która pozwoli zgłębić jej tajemnice

  Książki zawarte w tej kategorii skierowane są do każdego katolika. Uczestnictwo w Mszy Świętej dla chrześcijan jest największą łaską. To szansa na spotkanie z samym Bogiem. Odpowiednia literatura może pomóc w odpowiednim przeżywaniu Eucharystii. Zadbaliśmy o to, aby książki w naszej księgarni internetowej były pod tym względem mocno zróżnicowane. 

  Jak zgłębić tajemnice Mszy Świętej dzięki książkom?

  Dla każdego chrześcijanina uczestnictwo w niedzielnej mszy świętej jest obowiązkiem. Warto ją jednak przeżywać w pełni np. poprzez świadome przyjmowanie Komunii Świętej. Zachęcamy do zapoznania się z literaturą z tym związaną.. W kategorii tej prezentujemy m.in. zbiory kazań, poradniki czy rozważania księży na temat Mszy Świętej. 

 • Egzorcyzmy, działanie...

  Egzorcyzmy, działanie szatana dzisiaj - po jaką literaturę warto sięgnąć?

  Szatan jest obecny wśród nas także i dzisiaj. Jego działanie jest odczuwalne na wiele różnych sposobów. Niekiedy dochodzi nawet do opętań, które wymagają odprawienia specjalnych egzorcyzmów. Na czym one polegają? Tego dowiesz się z książek, które umieściliśmy w tej kategorii. 

  Egzorcyzmy - książki, które szczególnie warto znać

  Literatura traktująca o egzorcyzmach i szatanie to naprawdę szeroka kategoria. W naszej internetowej księgarni znajdziesz np. praktyczne poradniki, historie prawdziwych opętań czy świadectwa egzorcystów z całego świata. Szczególnie ciekawe są wywiady z osobami, które miały okazję stanąć w cztery oczy z wcielonym złem - samym szatanem. 

 • Msza św. trydencka +...

  Książki o mszy świętej trydenckiej i literatura w języku łacińskim

  W tej obszernej kategorii naszego sklepu oferujemy wybór dwóch rodzajów książek: nawiązujących do mszy świętej trydenckiej, a także w języku łacińskim. Znajdziesz tu obowiązkowe pozycje, które powinny znaleźć się w biblioteczce każdego chrześcijanina. Mowa tu o książkach ukazujących istotę liturgii, mszy świętej oraz jej historii, a także o wszystkim tym, co jest ważne w życiu praktykującego katolika.

  Szeroki wybór książek w języku łacińskim

  Jak już wiesz, w tej kategorii naszego sklepu dostępne są także książki wydane po łacinie oraz te, które ułatwiają naukę języka. Znajdziesz tu m.in. repetytoria, podręczniki dla lektoratów szkół wyższych oraz słowniki łacińsko-polskie. Zaopatrz się w nie już dziś, a nauka przebiegnie o wiele prościej i przyjemniej.

 • Czasy ostateczne

  Książki o czasach ostatecznych

  Interesujesz się tematyką wielkich przepowiedni? Chcesz wiedzieć, co czeka ludzkość w przyszłości? W takim razie w tej kategorii naszego sklepu z całą pewnością znajdziesz coś dla siebie. Oferujemy Ci w niej literaturę, której tematyka związana jest z czasami ostatecznymi. Znajdziesz tu pozycje dotyczące znanych proroctw związanych m.in. z końcem świata – a wszystko to w ujęciu religijnym. Posiadamy książki takich autorów jak : Michael DO'Brien, ks. Andrzej Zwoliński, bł. Anna Katarzyna Emmerich czy Charles Arminjon.

  Poznaj losy świata

  Proponowane przez nas książki będą świetnym wyborem dla wszystkich tych, którzy chcą poznać dalsze losy naszego świata. Dzięki nim poszerzysz swój światopogląd i zmienisz postrzeganie pewnych istotnych kwestii. Dokonaj zatem najlepszego wyboru i wybierz książkę, która trafi w Twój gust i pozwoli Ci odkryć to, co dotychczas było nieznane.

 • Anioły

  Literatura o tematyce aniołów

  Anioły to ciekawe postaci, które nurtują uczonych już od wielu lat. Poświęcane im są dzieła, obrazy, figury, a także książki. W tej kategorii naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór literatury nawiązującej do tematyki tych skrzydlatych przyjaciół, którzy towarzyszą nam każdego dnia. Znajdziesz tu propozycje od takich autorów jak: ks. Marcello Stanzione, Rene Lejeune, Läpple Alfred czy Tomasz Rowiński.

  Uwierz w anioły – z naszymi książkami jest to o wiele łatwiejsze

  W tej kategorii naszego sklepu znajdziesz książki i historie, które potwierdzają obecność aniołów. Dostępne tu propozycje nie tylko utwierdzą Cię w Twojej wierze i przekonaniach, lecz także poszerzą wiedzę z interesującego Cię zakresu. Wybierz zatem najlepszą pozycję, od której nie będziesz mógł się oderwać.

 • Życie pozagrobowe:...

  Życie pozagrobowe: niebo, piekło, czyściec, życie wieczne

  Sprawy życia pozagrobowego chyba od zawsze interesowały ludzi, niezależnie od wyznawanej przez nich wiary. Nic w tym dziwnego. W końcu człowieka każdej epoki ciekawią sprawy owiane mgłą tajemnicy. Do nich należy zaś z pewnością zaliczyć pytania, które zadaje sobie każdy z nas: czy istnieje życie po śmierci? Czy niebo, piekło i czyściec to miejsca rzeczywiste, zawieszone gdzieś we wszechświecie, czy to bardziej stany, w których znajduje się dusza ludzka? Co czeka nas w życiu wiecznym? Okazuje się, że odpowiedzi na część tych pytań można odnaleźć w dobrej literaturze religijnej.

  Poznaj naszą ofertę!

  Na naszych wirtualnych półkach nie mogło zabraknąć pozycji, które traktują o sprawach ostatecznych. Życie pozagrobowe to temat ważny dla każdego chrześcijanina. Swoją wiedzę i wiarę powinno zaś pogłębiać się w oparciu o wartościowe pozycje. Za przykład niech posłużą "Niebo istnieje naprawdę", "Życie po śmierci" czy "Dotknięta przez niebo".

 • Kazania, homilie,...

  Kazania, homilie, przemówienia

  Kazania, homilie czy przemówienia duchownych to środki, przez które od wieków głoszona jest nauka Jezusa Chrystusa. Mają one na celu wytłumaczyć wierzącym zawiłości Słowa Bożego, wskazują drogę do Zbawienia, podnoszą na duchu i zapadają w pamięć na długo. Zapis głoszonych słów Ojców Kościoła może być zaś nie tylko umoralniającą, ale też pouczającą lekturą dla każdego.

  Poznaj ofertę naszej księgarni!

  W dziale literatury religijnej naszej księgarni patriotycznej po prostu nie mogło zabraknąć dzieł zawierających spisane kazania, rekolekcje i przemyślenia autorytetów Kościoła Katolickiego. W asortymencie Prawych Książek znajdziesz więc np. dzieła autorstwa jednego z najbardziej cenionych myślicieli chrześcijaństwa – bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Wśród ciekawych pozycji należy wymienić również "Świętokrzyskie kazania radiowe", "Kazania o Najświętszym Sercu Jezusowym" czy konferencje i świadectwa ks. Dolindo Ruotolo.

 • Miłosierdzie Boże

  Miłosierdzie Boże – wyjątkowe książki o łasce Zbawiciela

  Wiara w Boże Miłosierdzie ma wielką wagę dla każdego chrześcijanina. Łaska Zbawiciela przemienia w końcu życie każdego, kto w Niego wierzy. O wyjątkowej miłości Jezusa Chrystusa do ludzkości piszą w swoich książkach liczni autorzy – ich dzieła znalazły oczywiście swoje miejsce w ofercie naszej księgarni internetowej.

  Jakie pozycje znajdziesz w naszym asortymencie?

  Każdy praktykujący katolik powinien choć trochę czasu poświęcić na zgłębianie prawd swojej wiary. Oczywiście głównym źródłem wiedzy powinno być niewątpliwie Pismo Święte, ale wartościowe książki o tematyce religijnej mogą być dodatkową pomocą i ciekawą lekturą. Z tej racji w naszym asortymencie znalazło się miejsce na kilka wyjątkowych pozycji podejmujących temat Bożego Miłosierdzia. Wśród autorów należy wymienić tu m.in. ks. Michała Sopoćkę, św. siostrę Faustynę czy ks. Dominika Chmielewskiego.

 • Uzdrowienie, przebaczenie

  Uzdrowienie i przebaczenie – o szukaniu drogi do spokoju ducha

  Nie od dziś wiadomo, że modlitwa ma uzdrawiającą moc. Wiara może pomóc wyznaczyć odpowiedni kierunek działania, a niektóre wydarzenia, jakie nas spotykają, choć na pozór trudne i niezrozumiałe, zdecydowanie kształtują nasze życie duchowe. Dowodem na to są pozycje dotyczące uzdrowienia i przebaczenia, które prezentujemy w naszym sklepie.

  Uzdrowienie i przebaczenie – pozycje, po które warto sięgnąć w trudnych chwilach

  W tej kategorii zebraliśmy literaturę o drodze do uzdrowienia i przebaczenia. Zawarliśmy w niej rozważania, modlitwy i świadectwa, dzięki którym przejście przez trudne chwile w życiu będzie nieco łatwiejsze. Poszukiwanie sensu i wyciągnięcie wniosków pomaga w odzyskaniu równowagi i wewnętrznego spokoju. Pozycje te świetnie sprawdzą się jako upominki dla osób, które doświadczyły przykrych wydarzeń.

 • Prymas Stefan...

  Prymas Stefan Wyszyński – niezwykłe losy zapisane na kartach historii

  Charyzmatyczna osobowość, niezłomne zasady i całkowite oddanie posłudze kapłańskiej – tak opisuje się współcześnie jednego z najbardziej znanych polskich duchownych. Prymas Stefan Wyszyński za swoje zasługi został beatyfikowany, a z tej okazji wielu wybitnych autorów postanowiło przybliżyć jego osobę w znakomitych pozycjach, które znajdziesz w naszej księgarni.

  Poznaj życie i dzieła Prymasa Stefana Wyszyńskiego

  W tej kategorii prezentujemy najciekawsze dzieła dotyczące życiorysu i dokonań Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Zebraliśmy znane i mniej popularne fakty z życia tego wybitnego duchownego, które szereg autorów wzięło pod lupę. Biografie, najpiękniejsze myśli i analizy okraszone grafikami są zdecydowanie warte przeczytania. Literatura ta doskonale sprawdzi się także jako prezent, np. dla zaprzyjaźnionego duchownego.

 • Fatima 1917-2017

  Fatima 1917-2017 – poznaj historię najsłynniejszych objawień

  Objawienia fatimskie to jedne z najważniejszych zdarzeń w historii kościoła katolickiego. Wydarzenia, które nastąpiły w niewielkiej, portugalskiej miejscowości, zostały uznane za autentyczne w 1930 roku. Relacje dzieci, które ich doświadczyły, czyli Franciszka, Hiacynty i Łucji, stały się przedmiotem analiz, badań i rozważań wielu znawców oraz duchownych, czego efektem są pozycje, które prezentujemy w tej kategorii.

  Fatima 1917-2017 – najważniejsze pozycje dla dorosłych i dzieci

  W naszej ofercie nie brakuje książek, które nawiązują do historii objawień w Fatimie, ich treści, a także analizy proroctw, którymi przez lata dzieliła się Łucja. Literatura ta przeznaczona jest zarówno dla dorosłych odbiorców, jak i dzieci, które są zafascynowane objawieniami sprzed ponad 100 lat. Zdecydowanie warto sięgnąć po te pozycje, chcąc wyjaśnić najmłodszym, jak ważne i fascynujące wydarzenia mogą spotkać nawet dzieci!

 • Drogi krzyżowe

  Drogi krzyżowe – ponadczasowe rozważania wyznaczające właściwy kierunek życia

  Drogi krzyżowe to coś więcej niż nabożeństwa wielkopostne, które polegają na odtworzeniu drogi Chrystusa na śmierć i faktu złożenia go do grobu. Mogą mieć również znaczenie metaforyczne i odnosić się do niepowodzeń, z jakimi musimy się mierzyć. Książki, które znajdziesz w tej kategorii, wyjaśniają zależności między cierpieniem Jezusa na krzyżu a naszym położeniem w nierzadko przerastającej nas codzienności.

  Drogi krzyżowe – obowiązkowe pozycje nie tylko dla wierzących

  W tej kategorii prezentujemy książki, w których znajdziesz rozważania skierowane do każdego – do kapłanów, osób świeckich, a także małżeństw. Pozycje te mają jeden, wspólny przekaz, który głosi, że każdy z nas niesie swój krzyż. Dzięki temu z każdym dniem stajemy się podobni do Chrystusa. Zdecydowanie warto sięgnąć po te lektury, szczególnie w trudnych momentach codzienności.

 • Boże Narodzenie, Adwent

  Boże Narodzenie, Adwent – pozycje, które wzruszą każdego!

  Boże Narodzenie i towarzyszący mu Adwent to jedne z najpiękniejszych okresów w roku. To czas refleksji i zadumy, który każdy pragnie spędzić w spokoju z rodziną. W tej kategorii znajdziesz szereg pozycji, które pomogą Ci stworzyć odpowiedni nastrój, dzięki czemu celebracja świąt Bożego Narodzenia będzie absolutnie wyjątkowa!

  Boże Narodzenie, Adwent – płyty i książki nawet dla najmłodszych

  Nasza oferta to pozycje traktujące o historii i tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem. Znajdziesz tu książki, które w przystępny sposób wyjaśniają wiele kwestii nawet dzieciom. Zbiory pastorałek i opowieści wigilijne to lektury obowiązkowe, z którymi powinien zapoznać się każdy chrześcijanin. Zadbaliśmy także o to, by w Boże Narodzenie nie zabrakło w Twoim domu kolęd – wybierz swoje ulubione z naszej oferty.

 • Rok św. Stanisława Kostki
 • Walka z Kościołem...

  Walka z Kościołem katolickim, prześladowanie chrześcijan – analiza pozycji Kościoła na przestrzeni wieków

  Religia odgrywa bardzo ważną rolę w życiu niemal każdego człowieka. Większość naszego społeczeństwa określa się jako osoby wierzące, w związku z czym warto nieco zgłębić historię chrześcijaństwa. W tej kategorii prezentujemy pozycje, które w przystępny sposób wyjaśniają, co w istocie oznacza walka z Kościołem katolickim i prześladowanie chrześcijan.

  Walka z Kościołem katolickim, prześladowanie chrześcijan – różne spojrzenia cenionych autorów

  Z lektur, które oferujemy w tej kategorii, dowiesz się, jaki wpływ miały konflikty i ataki na Kościół katolicki na jego historię. Dzięki zapoznaniu się z nimi nie tylko poszerzysz swoją wiedzę, ale też świadomie spojrzysz na pozycję tej instytucji w obecnych czasach. Znajdziesz tu książki zarówno świeckich autorów, jak i duchownych.

 • Biografie

  Biografie – kiedy życie pisze najlepsze scenariusze

  Zwykli ludzie miewają niezwykłe historie, które jak się okazuje, na zawsze zmieniają ich życie. Splot przypadków i na pozór mniej znaczących wydarzeń doprowadza do zachodzących w człowieku przemian, które mają ogromny wpływ m.in. na duchowość. Takie historie zostały opisane w prezentowanych przez nas w tej kategorii biografiach.

  Biografie wybitnych jednostek, które musisz znać

  Dobrze skonstruowana biografia jest ciekawa, wciągająca i odkrywa przed czytelnikiem barwne, wielowątkowe życie głównych bohaterów. Co więcej, powinna być kopalnią historycznej wiedzy. Biografie, które znajdziesz w naszej księgarni, dotyczą ludzi kształtujących w dużej mierze losy świata. Pozycje te otwierają przed czytelnikiem meandry życia duchowego bohaterów, co sprawia, że zdecydowanie należy je poznać.

na stronę
Pokazuje 1985 - 2016 z 2042 elementów
 • praca zbiorowa

  W antologii tej zostały zebrane prawie wszystkie teksty z pierwszych trzech wieków chrześcijaństwa, które podejmują w jakiś sposób tematykę chrzcielną. Nie ograniczono się tu do pism ortodoksyjnych, ale umieszczono także teksty gnostyckie oraz kilka świadectw przedchrześcijańskich dotyczących obrzędów, od których chrzest mógł zaczerpnąć swoją zewnętrzną...

 • Gobbi Stefano ks.

  Poprzednie wydania zostały bardzo szybko wyczerpane. Ze wszystkich stron nadchodzą prośby o książkę. Fakt ten skłania do refleksji. Już we wstępie do poprzedniego wydania podkreśliłem, że książka odpowiada na potrzeby, głęboko odczuwane przez dusze, i na rzeczywiste potrzeby życia religijnego naszych czasów. Jest jednak jeszcze coś więcej. Czytając...

 • Królikowski Bohdan

  Bohdan Królikowski ceniony badacz staropolskiej literatury pamiętnikarskiej, ze znaczącym dorobkiem naukowym i eseistycznym. Odbył wielomiesięczne stypendium naukowe w Paryżu, gdzie m.in. prowadził badania nad dziejami rodu Radziwiłłów, które opisał w książce pt.: "Wśród Sarmatów. Radziwiłłowie i pamiętnikarze". Fortalicium Marianum - to książka...

 • Poradowski Michał ks.

  Ks. prof. Michał Poradowski ukazał w niniejszej książce przyczyny i kulisy zwołania II Soboru Watykańskiego. Autor wnikliwie przedstawił negatywne skutki, jakie przyniosły Kościołowi katolickiemu niektóre reformy zapoczątkowane na tym soborze. Publikacja pomaga w obserwacji przemian zachodzących obecnie w Kościele katolickim, zarówno w Polsce, jak i na...

 • Przedstawia porządek Mszy Świętej trydenckiej wg mszału w wersji z 1962 roku, a zatem zalecanej przez papieża Benedykta XVI, w języku łacińskim i polskim. Broszura wzbogacona jest o wprowadzenie zawierające: krótką historię Mszy św., omówienie podstawowych różnic w stosunku do dzisiejszej Mszy św., wyjaśnienia dotyczące różnic w ubiorze kapłana,...

 • Ślipko Tadeusz ks.

  (...). Ożywione dyskusje w mediach, parlamencie, szkole, salach uniwersyteckich czy spotkaniach towarzyskich świadczą, że odwieczny spór filozofii moralności na temat samobójstwa nie stracił na aktualności, a zalegalizowanie eutanazji w kilku państwach dowodzi wciąż aktualności tematu i potrzebie jego opracowania.     Powracające co jakiś czas dyskusje na...

 • Poradowski Michał ks.

  Książka ks. prof. Michała Poradowskiego zawiera dwie prace. „Socjologia protestantyzmu" zwraca uwagę na postępujący proces protestantyzacji myśli katolickiej, dzięki której został ułatwiony wpływ marksizmu na współczesna teologię, co sprawiło, że antychrześcijańska rewolucja bolszewicka uzyskała poparcie ze strony części duchowieństwa, zwłaszcza w krajach...

 • Dziwisz Stanisław Kard.

  Rok temu śmierć Jana Pawła II poruszyła cały świat. W książce zawarte są przejmujące świadectwa sekretarza Ojca Świętego, kardynała Stanisława Dziwisza, oraz ojca Czesława Drążka, odpowiedzialnego za polskie wydanie "L'Osservatore Romano", którzy mówią o pojmowaniu cierpienia w nauczaniu i życiu Jana Pawła II. Profesor Renato Buzzonetti, osobisty lekarz...

  Obniżka!
 • Mastalska Danuta

  Śpiew anioła to powieść o życiu i męczeństwie św. Cecylii. Ukazane w niej codzienne życie Świętej daje obraz głębokiej i rzeczywistej wiary w Boga. W tak zwyczajnym, ziemskim świecie odnajdujemy postać niezwykłą i piękną - św. Cecylię. Danuta Mastalska, Śpiew Anioła. Powieść o świętej Cecylii, ISBN 978-83-733274-8-1, Wydawnictwo Biblos, Tarnów 2008,...

 • Benedykt XVI

  Niniejszy tomik został przygotowany z okazji ogłoszenia przez Ojca Świętego Benedykta XVI ROKU KAPŁAŃSKIEGO, związanego z obchodami 150-lecia śmierci św. Jana Vianneya — Patrona kapłanów.Piotr naszych czasów kieruje do swych współbraci w kapłaństwie słowa pełne mądrości i ciepła, dzieląc się swą ogromną wiedzą, a także swymi osobistymi przeżyciami,...

 • Chenesseau Rene ojciec

  Autor - francuski ksiądz katolicki - dzięki wielkiemu doświadczeniu w posłudze egzorcysty odpowiada na wszystkie istotne pytania dotyczące współcześnie występujących przypadków opętania, dręczenia demonicznego i zniewolenia szatańskiego. W wyjątkowo przystępny i zrozumiały dla każdego sposób mówi m.in. o takich zagadnieniach jak: pakty z diabłem,...

 • Murray Paul OP

  Czy oddając się codziennie modlitwie Ojcze nasz pamiętamy,  że jest najdoskonalszą z modlitw chrześcijańskich? Paul Murray przeprowadza nas po rozważaniach św. Tomasza o Ojcze nasz, przypomina i pozwala nam odkryć Jego słowa, że "Wśród wielu modlitw Modlitwa Pańska zajmuje pierwsze miejsce". Pewnego razu św. Tomasz, przemawiając do tłumu wypełniającego...

 • Chesterton Gilbert Keith

  „Zagadki Boga dają więcej satysfakcji niż rozwiązania człowieka". G.K. Chesterton „Obrona wiary" to zbiór publicystyki G. K. Chestertona. Lekkie pióro, ciepły humor i intelektualna przenikliwość sprawiają, że pisarz ten cieszy się niesłabnącą popularnością. Eseje zamieszczone w zbiorze traktują zarówno o rzeczach poważnych, jak z pozoru błahych. O każdej...

 • Pismo święte - to w pewnym sensie dzieje dialogu Boga z człowiekiem. Pan Bóg przemawia nie tylko słowem, lecz także swymi czynami, które niekiedy dosadniej nawet niż słowa wyrażają odwieczną dobroć Boga względem człowieka. Człowiek zaś, z wytrwałością aż zastanawiającą, złem odpowiada na niezmordowaną dobroć Boga. (ze "Wstępu ogólnego do Ewangelii")...

 • Grzywaczewski Józef ks.

  "Tradycja wywodząca się od Apostołów czyni w Kościele postępy pod natchnieniem Ducha Świętego. Zrozumienie przekazanych rzeczy i słów wzrasta dzięki kontemplacji i dociekaniu wiernych, którzy je rozważają w sercu swoim. (...) Wypowiedzi Ojców świętych zaświadczają istnienie tej życiodajnej Tradycji, której bogactwa przelewają się w działalność i życie...

 • Jan Paweł II

  Bestseller! Ponad 100 000 egz. Historia, której nie sposób czytać bez dreszczu emocji. Bezwzględnie jedna z najbardziej frapujących i odkrywczych książek o polskim Papieżu! Wieloletni przyjaciel Karola Wojtyły, kardynał Andrzej Deskur, wyjawia autorowi niezwykłą informację. Okazuje się, że osoba Jana Pawła II ma jeszcze jeden, dotąd nieodkryty przez...

 • Benedykt XVI

  Patrzeć na Chrystusa to wystąpienie przed obchodami Wielkiego Jubileuszu roku 2000 wygłoszone przez kardynała Josepha Ratzingera, wówczas Prefekta Kongregacji ds. Doktryny Wiary. Choć miało miejsce 5 marca 1997 roku w Bazylice Świętego Jana na Lateranie w Rzymie, ciągle zachowuje swą aktualność. Tekst w języku włoskim zamieszczony został w „L'Osservatore...

 • praca zbiorowa

  Książka zawiera materiały Konferencji naukowej nt. "Osobowość i koncepcje etyczno-wychowawcze Jacka Woronieckiego OP (1878-1949)", która odbyła się w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim 6 listopada 1999 r. z okazji pięćdziesiątej rocznicy śmierci o. J. Woronieckiego. Przedmiotem analizy były niektóre zagadnienia etyczno-pedagogiczne i...

 • Pedotti Christine, Dubost Michel

  Dzieci, rodzice i dziadkowie znajdą tu prawdziwą skarbnicę wiedzy o Piśmie Świętym, o Kościele katolickim i jego historii, o wierze, nauce, duchowości, modlitwie, sakramentach i świętych. Lektura dostarcza odpowiedzi na wiele pytań: Co zawiera Dekalog? Co przydarzyło się Hiobowi? Jak brzmi przesłanie Jezusa? Jakie były koleje losu Kościoła w ciągu 2000...

 • Wohl Louis de

  Pasjonująca opowieść o Franciszku Bernardone, zawadiackim i niestroniącym od rozrywek młodym oficerze, który zyskał nieśmiertelność jako święty Franciszek z Asyżu, osadzona na tle burzliwych dziejów trzynastowiecznych Włoch i Egiptu. Ta barwna historia wypełniona jest żywą akcją i intrygą z ciekawie zarysowanymi postaciami, wśród których znajduje się...

 • Majella Gerard św.

  Jest to kolejna propozycja Wydawnictwa Homo Dei dotycząca osoby brata Gerarda Majelli, uchodzącego za jednego z największych cudotwórców w dziejach Kościoła. Po wydaniu Żywotu św. brata Gerarda Majelli, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem, pragniemy jeszcze lepiej przybliżyć polskiemu czytelnikowi postać świętego redemptorysty. Dzięki Pismom...

 • Jan Paweł II

  Na „lek" składają się cytaty pochodzące z różnych wypowiedzi bł. Jana Pawła II SKŁAD: męstwo wiary perspektywa nadziei poszukiwanie prawdy wewnętrzny pokój DZIAŁANIE: Specyfik wyzwalający człowieka od lęku, uwalniający od wewnętrznej udręki sumienia. Prowadzi do zaufania Chrystusowi i Jego zbawczemu planowi. Kształtuje chrześcijan utwierdzonych w wierze,...

  Obniżka!
  14,90 zł 9,90 zł Dodaj do koszyka
 • Łubieński Bernard CSsR

  O. B. Łubieński, redemptorysta, znakomity misjonarz i duszpasterz, mistrz ambony i propagator kultu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pisząc dla swoich rodaków (pierwotny tekst pochodzi z końca XIX w.) żywot świętego Brata ze swego zgromadzenia autor pragnął ich zbudować i wskazać im, jak wśród codziennych spraw i przeciwności wzrasta świętość i jak sie...

 • Książka przedstawia historię Objawień La Salette ich przesłanie i aktualność. 19 listopada 1846 w miejscowości La Salette we Francji, Maryja ukazała się dwójce dzieci, Melanii Calvat i Maksymilianowi Giraud, które doświadczyły łaski oglądania płaczącej nad ludzkością Matki Boskiej. Treścią Orędzia jest wezwanie do pokuty, modlitwy i nawrócenia, praktyka...

 • Doyle Gilligan W.

  Bardzo piękna, podręczna książeczka o św. Józefie, patronie rodzin. Po Maryi, Matce Bożej, jest on największym świętym danym nam przez Boga. On zdaje się wołać w tej współczesnej epoce alienacji: Przyjdźcie do mnie! O tym wielkim świętym napisano już wiele wspaniałych książek i tak wielu ludzi usłyszało jego wołanie. Pomyślałem, że mógłbym napisać małą...

  Obniżka!
 • Zanocelli Anastasia

  Czy wiesz, dlaczego ludzie od wieków modlą się do św. Antoniego, kiedy coś zgubią? Do św. Barbary, kiedy wokół szaleje burza? Do św. Rity, kiedy zaczynają już tracić nadzieję? Dlatego, że ci i inni święci zawsze chętnie przychodzą nam z pomocą! Ich życzliwą i dyskretną obecność możemy odczuwać przez całe życie, a opowieści, obrzędy i zwyczaje związane z...

 • Łaszewski Wincenty

  Dlaczego na najważniejsze objawienia w historii  Bóg wybrał Portugalię, a w Portugalii Fatimę ? Dlaczego w tym iberyjskim kraju ma zostać na zawsze zachowana wiara? Czym Portugalia zasłużyła sobie na takie wyróżnienie? Dlaczego umarli Franciszek i Hiacynta ? Czy również w ich śmierci jest ukryte jakieś przesłanie ? Odpowiedzi na te pytania przynosi...

 • Krajski Stanisław

  Najnowsza książka dr. Stanisława Krajskiego to swoista relacja z ostatnich wydarzeń związanych z abdykacją Benedykta XVI i wyborem Franciszka. Autor przedstawia szereg zdarzeń opisujących tło rezygnacji z tronu Piotrowego. Ukazuje też postać nowego papieża przez reakcje różnych środowisk na wybór konklawe. Przedstawia też dotychczasową działalność kard....

 • Quensnel Michel, Gruson Philippe

  Najlepsze dzieło francuskich egzegetów, którzy postawili sobie za cel ukazanie kulturowego tła Starego i Nowego Testamentu. Wprowadzają czytelnika w historię i geografię Izraela, w codzienne zwyczaje ludności palestyńskiej i ludów ościennych. „Autorzy prezentowanej książki w sposób modelowy sprostali temu zadaniu. Prosto i czytelnie ukazują orędzie...

 • Wojtyła Karol

  Tematem książki są zagadnienia etyki seksualnej - stąd jest ona zaadresowana do wszystkich, których te zagadnienia interesują bądź w sposób teoretyczny, bądź też praktyczny. Na początku drugiego wydania, podobnie jak i na początku pierwszego, należy się kilka wyjaśnień dotyczących genezy książki, a także jej koncepcji i budowy. Wypada też zaraz...

 • Taufer Paweł

  Niniejsze studium opublikowano w języku francuskim w numerach 42 i 43 „Le Sel de la terre", periodyku tradycyjnych dominikanów z Avrille, pod tytułem Évola, assassin de la jeunesse (‘Évola, zabójca młodzieży'), a w języku polskim w miesięczniku „Zawsze wierni" w numerach: 128 (1/2010), 130 (3/2010), 134 (7/2010), 138 (11/2010), 142 (3/2011), 143 (4/2011)...

 • Okres zwykły, tygodnie 18-34. Wydano na papierze 34 gramowym. Liturgia Godzin jest codzienną modlitwa Ludu Bożego. Polecamy Państwu Brewiarz - księgę liturgiczną zawierającą teksty modlitw Godzin kanonicznych. Dzieli się na Jutrznię, Godzinę Czytań, Modlitwę w ciągu dnia, Nieszpory i Kompletę. Zgodnie z sugestiami odbiorców, brewiarz wydano na cieńszym...

Pokazuje 1985 - 2016 z 2042 elementów

Copyright © 2024 Fundacja Servire Veritati Instytut Edukacji Narodowej. Wykonanie: Nazwa.pl