Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter, aby otrzymywać informacje o nowościach i aktualnych promocjach.

Nowe produkty

Promocje

Informacja

Wiara ojców – literatura katolicka dla każdego

Literatura katolicka to bardzo interesujące źródło wielu cudów, doświadczeń religijnych i duchowości. Dzięki książkom tego typu możesz jeszcze głębiej zanurzyć się w wierze w Boga, poznać żywoty świętych i zagrożenia duchowe, których należy się wystrzegać. Wiara ojców to także wielkie, historyczne postaci, o których możesz przeczytać, takie jak papież Jan Paweł II, Benedykt XVI czy prymas Stefan Wyszyński.

 

Zagłęb się w literaturę kościoła i bądź bliżej Boga 

W kategorii “Wiara ojców” znajduje się szeroki wybór książek katolickich. Jest to między innymi pismo święte, modlitewniki i śpiewniki, literatura maryjna, kazania, homilie i przemówienia, biografie, książki o historii kościoła, egzorcyzmach czy życiu pozagrobowym. Jeśli chcesz lepiej poznać Boga, wybierz dla siebie książkę z tej kategorii.

Wiara Ojców Jest 2042 produktów.

Podkategorie

 • Literatura Maryjna

  Literatura maryjna nie tylko dla chrześcijan

  Maryja jako matka Boga od zawsze zajmowała ważne miejsce w pobożności chrześcijan. Tak jest również i dzisiaj. Jej kult jest żywy w wielu zakątkach świata. Mimo że Maryja jest najważniejszą kobietą w dziejach Kościoła, na jej temat wiadomo stosunkowo niewiele. Dlatego zachęcamy do zapoznania się nieco bliżej z literaturą maryjną. 

  Literatura maryjna - po jakie publikacje warto sięgnąć?

  Literatura maryjna to wbrew pozorom dość szeroka kategoria. Znajdziesz tutaj książki opowiadające historię życia Maryi, modlitewniki różnego rodzaju, opisy objawień maryjnych i ładnie wydane albumy. Dzięki nim poznasz bliżej postać matki Boga. Literatura maryjna to świetny pomysł na prezent dla osoby, która interesuje się tą tematyką.

 • Żywoty świętych,...

  Książki, które warto znać - żywoty świętych i męczenników

  Kategoria żywoty świętych, męczennicy to zbiór książek opisujących życie i działalność błogosławionych, świętych, męczenników oraz innych osób, które są wzorami dla chrześcijan. Są to w dużej mierze publikacje napisane przez historyków i teologów. Pokazują czytelnikom heroiczność świętych. 

  Żywoty świętych, męczennicy - dlaczego warto po nie sięgnąć?

  Zgromadzone w tej kategorii książki zawierają zazwyczaj opisy narodzin, wczesnej młodości, życia duchowego, męczeństwa czy śmierci świętych. Znaleźć w nich można także informacje na temat zdarzeń nadprzyrodzonych i cudów, które mają z nimi związek. Dla chrześcijan tego typu literatura stanowi swego rodzaju inspirację i wezwanie do naśladowania stylu życia świętych i błogosławionych.

 • Duchowość katolicka

  Duchowość katolicka - książki, po które warto sięgnąć

  Duchowość katolicka to bardzo szerokie pojęcie. W omawianej kategorii znaleźć można przede wszystkim książki związane z rozwojem duchowym. Są to m.in. biografie świętych, rozważania na temat ewangelii czy świadectwa osób nawróconych. Warto po nie sięgać, bo religijność to nie bezmyślne powtarzanie wyuczonych formułek, ale nieustanne rozwijanie swojej duchowości. 

  Dlaczego warto sięgnąć po książki o rozwoju duchowym?

  Znajdujące się w tej kategorii książki pozwalają na zrozumienie siebie i wręcz zachęcają do analizy swojego postępowania. Są pełne wskazówek dotyczących życia i trwania w wierności zasadom. Dzięki nim można nawiązać bliższą relację z Bogiem i drugim człowiekiem.

 • Modlitewniki, śpiewniki

  Kto powinien sięgnąć po modlitewniki i śpiewniki?

  Modlitewniki i śpiewniki to propozycja skierowana do każdego katolika. Chętnie sięgają po nie katecheci i księża przy okazji organizacji spotkać różnego rodzaju grup modlitewnych. Szczególną uwagę warto zwrócić na publikacje w twardych oprawach. Stanowią świetny pomysł na drobny upominek. 

  Wyjątkowe modlitewniki i śpiewniki na różne okazje

  W naszej księgarni internetowej znaleźć można modlitewniki i śpiewniki napisane przez znanych zakonników i księży. Zdecydowana większość publikacji skierowana jest do osób dorosłych, ale mamy w ofercie również modlitewniki przeznaczone dla dzieci. Do wyboru są publikacje zawierające modlitwy na różne okazje. Zachęcamy do bliższego zapoznania się przede wszystkim z modlitewnikami polskich autorów.

 • Pismo Święte

  Pismo Święte - Biblia dla każdego

  Pisma Świętego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Katolicy z założenia powinni sięgać po nie regularnie. To bowiem najważniejsza księga każdego chrześcijanina. Wierzący powinni mieć w domu Biblię, poznawać ją i czytać. W naszej księgarni internetowej oferujemy nie tylko najnowszy przekład całego Pisma Świętego, ale i jego części np. sam Nowy Testament. Zakupić u nas można także Biblie przeznaczone dla najmłodszych. 

  Pozycja obowiązkowa w bibliotece Katolika, czyli Pismo Święte

  Pismo Święte to dobry pomysł na prezent. Powinno się też znaleźć w domu każdego katolika. Po Biblię sięgają często również osoby niewierzące, bo chcą poszerzać swoje horyzonty. W kategorii tej znaleźć również można interesujące objaśnienia do Pisma Świętego.

 • Historia Kościoła

  Historia Kościoła - książki, które pozwolą poznać ją bliżej

  Historia Kościoła jest dziedziną teologii, która zajmuje się badaniem wszystkiego, co działo się w Kościele od czasów narodzin Jezusa aż do dzisiaj. To szeroki okres czasu, który trudno jest opisać w całości w jednej publikacji. Dlatego na ten temat powstało wiele książek. Wiele z nich znaleźć można w naszej internetowej księgarni. 

  Publikacje nie tylko dla katolików - historia Kościoła 

  Wcale nie trzeba być osobą wierzącą, aby sięgać po książki opisujące historię Kościoła. W końcu chrześcijaństwo to jeden z filarów współczesnego świata. W poniższej kategorii znajdują się starannie wybrane, godne polecenia książki dotyczące historii Kościoła i chrześcijaństwa. Dzięki nim można poszerzyć swoje horyzonty i zdobyć nową wiedzę.

 • Jan Paweł II

  Jan Paweł II - jak poznać bliżej Papieża Polaka?

  Poniższa kategoria została w całości poświęcona osobie jednego z największych Polaków w historii - papieżowi Janowi Pawłowi II. Znaleźć w niej można nie tylko biografie, albumy o papieżu czy wywiady, ale i książki napisane przez samego Karola Wojtyłę. Papież Jan Paweł II ma na swoim koncie kilkadziesiąt publikacji. 

  Jan Paweł II - te książki trzeba znać

  Jan Paweł II to osoba, której sylwetki chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Zapisał się złotymi literami na kartach historii Polski i świata. Był autorem wielu książek, publikacji, dramatów, a nawet poezji. Jego dzieła są chętnie czytane nie tylko przez katolików. Zachęcamy także do zapoznania się z książkami napisanymi przez osoby, które znały polskiego papieża osobiście.

 • Benedykt XVI

  Benedykt XVI - książki, które pozwalają poznać go bliżej

  Papież Benedykt XVI urodził się w Niemczech w roku 1927 jako Joseph Ratzinger. W latach 2005-2013 pełnił pontyfikat papieski. Zmarł w roku 2022. Mimo to zainteresowanie jego osobą i nauczaniem cały czas jest bardzo duże. W naszej księgarni internetowej znaleźć można dzieła napisane przez niego samego oraz książki, które poświęcone zostały jego wyjątkowej osobie. 

  Benedykt XVI i jego książki 

  Dzieła papieża Benedykta XVI skierowane są nie tylko do osób duchownych czy znawców teologii, ale i wiernych czy osób zainteresowanych nauką katolicką. To zarówno publikacje teologiczne, jak i pozycje o bardziej przystępnych charakterze. Zachęcamy także do zakupu książek dotyczących życia i pontyfikatu papieża Benedykta XVI.

 • Albumy

  Wyjątkowe albumy religijne nie tylko dla katolików

  W naszej internetowej księgarni oferujemy m.in. pięknie wydane i bogato ilustrowane albumy religijne. Są to w większości książki w twardej oprawie, poruszające szeroko rozumiane tematy religii. Zebraliśmy tutaj wydania albumowe o wybitnych dla religii chrześcijańskiej postaciach, a także leksykony o najważniejszych miejscach kultu religijnego czy wydarzeniach bardzo istotnych dla wiary katolickiej.

  Pięknie wydane albumy – idealny pomysł na prezent

  Literatura chrześcijańska bogata jest w książki, które poruszają wiele ciekawych i ważnych tematów. Nie są to jednak publikacje pisane jedynie przez duchownych. Szczególną uwagę warto zwrócić na piękne albumy, które są świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby – babci, mamy, taty czy przyjaciółki.

 • Cuda, orędzia i...

  Cuda, orędzia i przepowiednie – literatura nie tylko dla katolików

  Cuda, orędzia i przepowiednie to ciekawa kategoria książek, po które chętnie sięgają nie tylko katolicy, ale i wyznawcy innych religii czy ateiści. Literatura tego typu to relacje najbardziej spektakularnych wydarzeń w historii chrześcijaństwa. Takie publikacje stanowią świetny pomysł na prezent dla osób, które interesują się tą fascynującą tematyką.

  Cuda, orędzia i przepowiednie – książki, które warto przeczytać

  Kategoria cuda, orędzia i przepowiednie obejmuje wiele ciekawych pozycji. Znajdziesz tutaj opisy objawień maryjnych, ilustrowane księgi cudów czy publikacje próbujące zbadać fenomen przepowiedni. Z pewnością jest to literatura, która pomaga w odnalezieniu odpowiedzi na pytania nurtujące człowieka od setek lat.

 • Zagrożenia duchowe

  Zagrożenia duchowe – literatura, po którą warto sięgnąć

  Zagrożenia duchowe to wszystko to, co oddala człowieka od Boga i życia w łasce uświęcającej. To grzech przeciwko pierwszemu z przykazań – “Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną”. W kategorii tej umieściliśmy publikacje dotyczące właśnie tego zagadnienia. Są to m.in. różnego rodzaju przewodniki, poradniki i wywiady. Każdy z pewnością znajdzie tu pozycje odpowiednie dla siebie.

  Książki, które trzeba przeczytać – zagrożenia duchowe w pigułce

  Współczesny świat ma do zaoferowania człowiekowi wiele dróg. Z pozoru są one niezwykle ciekawe i atrakcyjne, ale w praktyce wiele z nich jest bardzo niebezpiecznych. Na każdym kroku na ludzi czekają zagrożenia duchowe. Jak z nimi walczyć? Jak zdemaskować różnego rodzaju błędne ideologie? Pomocna w tym będzie odpowiednia literatura.

 • Lektura na Wielki Post

  Lektura na Wielki Post - po jaką literaturą warto sięgnąć?

  Wielki Post to dla katolików czas wielu wyrzeczeń i postanowień. W tym czasie warto wyjść z codziennego zabiegania i skupić się na rzeczach bardziej istotnych, duchowych. Dobrze jest w tym szczególnym okresie roku sięgnąć po odpowiednią literaturę. Pisał zresztą o tym 1500 lat temu święty Benedykt. 

  Lektury idealne na Wielki Post - czyli jakie?

  Lektura na Wielki Post to dość szeroka kategoria książek. Sporo publikacji poświęconych jest tematyce drogi krzyżowej. Inne dotyczą spowiedzi i właściwego przygotowywania się do tego sakramentu. W okresie Wielkiego Postu można też sięgnąć po różnego rodzaju rozważania i książki, które po prostu zmuszają do refleksji nad naszym codziennym życiem. 

 • Msza Święta

  Msza Święta - literatura, która pozwoli zgłębić jej tajemnice

  Książki zawarte w tej kategorii skierowane są do każdego katolika. Uczestnictwo w Mszy Świętej dla chrześcijan jest największą łaską. To szansa na spotkanie z samym Bogiem. Odpowiednia literatura może pomóc w odpowiednim przeżywaniu Eucharystii. Zadbaliśmy o to, aby książki w naszej księgarni internetowej były pod tym względem mocno zróżnicowane. 

  Jak zgłębić tajemnice Mszy Świętej dzięki książkom?

  Dla każdego chrześcijanina uczestnictwo w niedzielnej mszy świętej jest obowiązkiem. Warto ją jednak przeżywać w pełni np. poprzez świadome przyjmowanie Komunii Świętej. Zachęcamy do zapoznania się z literaturą z tym związaną.. W kategorii tej prezentujemy m.in. zbiory kazań, poradniki czy rozważania księży na temat Mszy Świętej. 

 • Egzorcyzmy, działanie...

  Egzorcyzmy, działanie szatana dzisiaj - po jaką literaturę warto sięgnąć?

  Szatan jest obecny wśród nas także i dzisiaj. Jego działanie jest odczuwalne na wiele różnych sposobów. Niekiedy dochodzi nawet do opętań, które wymagają odprawienia specjalnych egzorcyzmów. Na czym one polegają? Tego dowiesz się z książek, które umieściliśmy w tej kategorii. 

  Egzorcyzmy - książki, które szczególnie warto znać

  Literatura traktująca o egzorcyzmach i szatanie to naprawdę szeroka kategoria. W naszej internetowej księgarni znajdziesz np. praktyczne poradniki, historie prawdziwych opętań czy świadectwa egzorcystów z całego świata. Szczególnie ciekawe są wywiady z osobami, które miały okazję stanąć w cztery oczy z wcielonym złem - samym szatanem. 

 • Msza św. trydencka +...

  Książki o mszy świętej trydenckiej i literatura w języku łacińskim

  W tej obszernej kategorii naszego sklepu oferujemy wybór dwóch rodzajów książek: nawiązujących do mszy świętej trydenckiej, a także w języku łacińskim. Znajdziesz tu obowiązkowe pozycje, które powinny znaleźć się w biblioteczce każdego chrześcijanina. Mowa tu o książkach ukazujących istotę liturgii, mszy świętej oraz jej historii, a także o wszystkim tym, co jest ważne w życiu praktykującego katolika.

  Szeroki wybór książek w języku łacińskim

  Jak już wiesz, w tej kategorii naszego sklepu dostępne są także książki wydane po łacinie oraz te, które ułatwiają naukę języka. Znajdziesz tu m.in. repetytoria, podręczniki dla lektoratów szkół wyższych oraz słowniki łacińsko-polskie. Zaopatrz się w nie już dziś, a nauka przebiegnie o wiele prościej i przyjemniej.

 • Czasy ostateczne

  Książki o czasach ostatecznych

  Interesujesz się tematyką wielkich przepowiedni? Chcesz wiedzieć, co czeka ludzkość w przyszłości? W takim razie w tej kategorii naszego sklepu z całą pewnością znajdziesz coś dla siebie. Oferujemy Ci w niej literaturę, której tematyka związana jest z czasami ostatecznymi. Znajdziesz tu pozycje dotyczące znanych proroctw związanych m.in. z końcem świata – a wszystko to w ujęciu religijnym. Posiadamy książki takich autorów jak : Michael DO'Brien, ks. Andrzej Zwoliński, bł. Anna Katarzyna Emmerich czy Charles Arminjon.

  Poznaj losy świata

  Proponowane przez nas książki będą świetnym wyborem dla wszystkich tych, którzy chcą poznać dalsze losy naszego świata. Dzięki nim poszerzysz swój światopogląd i zmienisz postrzeganie pewnych istotnych kwestii. Dokonaj zatem najlepszego wyboru i wybierz książkę, która trafi w Twój gust i pozwoli Ci odkryć to, co dotychczas było nieznane.

 • Anioły

  Literatura o tematyce aniołów

  Anioły to ciekawe postaci, które nurtują uczonych już od wielu lat. Poświęcane im są dzieła, obrazy, figury, a także książki. W tej kategorii naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór literatury nawiązującej do tematyki tych skrzydlatych przyjaciół, którzy towarzyszą nam każdego dnia. Znajdziesz tu propozycje od takich autorów jak: ks. Marcello Stanzione, Rene Lejeune, Läpple Alfred czy Tomasz Rowiński.

  Uwierz w anioły – z naszymi książkami jest to o wiele łatwiejsze

  W tej kategorii naszego sklepu znajdziesz książki i historie, które potwierdzają obecność aniołów. Dostępne tu propozycje nie tylko utwierdzą Cię w Twojej wierze i przekonaniach, lecz także poszerzą wiedzę z interesującego Cię zakresu. Wybierz zatem najlepszą pozycję, od której nie będziesz mógł się oderwać.

 • Życie pozagrobowe:...

  Życie pozagrobowe: niebo, piekło, czyściec, życie wieczne

  Sprawy życia pozagrobowego chyba od zawsze interesowały ludzi, niezależnie od wyznawanej przez nich wiary. Nic w tym dziwnego. W końcu człowieka każdej epoki ciekawią sprawy owiane mgłą tajemnicy. Do nich należy zaś z pewnością zaliczyć pytania, które zadaje sobie każdy z nas: czy istnieje życie po śmierci? Czy niebo, piekło i czyściec to miejsca rzeczywiste, zawieszone gdzieś we wszechświecie, czy to bardziej stany, w których znajduje się dusza ludzka? Co czeka nas w życiu wiecznym? Okazuje się, że odpowiedzi na część tych pytań można odnaleźć w dobrej literaturze religijnej.

  Poznaj naszą ofertę!

  Na naszych wirtualnych półkach nie mogło zabraknąć pozycji, które traktują o sprawach ostatecznych. Życie pozagrobowe to temat ważny dla każdego chrześcijanina. Swoją wiedzę i wiarę powinno zaś pogłębiać się w oparciu o wartościowe pozycje. Za przykład niech posłużą "Niebo istnieje naprawdę", "Życie po śmierci" czy "Dotknięta przez niebo".

 • Kazania, homilie,...

  Kazania, homilie, przemówienia

  Kazania, homilie czy przemówienia duchownych to środki, przez które od wieków głoszona jest nauka Jezusa Chrystusa. Mają one na celu wytłumaczyć wierzącym zawiłości Słowa Bożego, wskazują drogę do Zbawienia, podnoszą na duchu i zapadają w pamięć na długo. Zapis głoszonych słów Ojców Kościoła może być zaś nie tylko umoralniającą, ale też pouczającą lekturą dla każdego.

  Poznaj ofertę naszej księgarni!

  W dziale literatury religijnej naszej księgarni patriotycznej po prostu nie mogło zabraknąć dzieł zawierających spisane kazania, rekolekcje i przemyślenia autorytetów Kościoła Katolickiego. W asortymencie Prawych Książek znajdziesz więc np. dzieła autorstwa jednego z najbardziej cenionych myślicieli chrześcijaństwa – bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Wśród ciekawych pozycji należy wymienić również "Świętokrzyskie kazania radiowe", "Kazania o Najświętszym Sercu Jezusowym" czy konferencje i świadectwa ks. Dolindo Ruotolo.

 • Miłosierdzie Boże

  Miłosierdzie Boże – wyjątkowe książki o łasce Zbawiciela

  Wiara w Boże Miłosierdzie ma wielką wagę dla każdego chrześcijanina. Łaska Zbawiciela przemienia w końcu życie każdego, kto w Niego wierzy. O wyjątkowej miłości Jezusa Chrystusa do ludzkości piszą w swoich książkach liczni autorzy – ich dzieła znalazły oczywiście swoje miejsce w ofercie naszej księgarni internetowej.

  Jakie pozycje znajdziesz w naszym asortymencie?

  Każdy praktykujący katolik powinien choć trochę czasu poświęcić na zgłębianie prawd swojej wiary. Oczywiście głównym źródłem wiedzy powinno być niewątpliwie Pismo Święte, ale wartościowe książki o tematyce religijnej mogą być dodatkową pomocą i ciekawą lekturą. Z tej racji w naszym asortymencie znalazło się miejsce na kilka wyjątkowych pozycji podejmujących temat Bożego Miłosierdzia. Wśród autorów należy wymienić tu m.in. ks. Michała Sopoćkę, św. siostrę Faustynę czy ks. Dominika Chmielewskiego.

 • Uzdrowienie, przebaczenie

  Uzdrowienie i przebaczenie – o szukaniu drogi do spokoju ducha

  Nie od dziś wiadomo, że modlitwa ma uzdrawiającą moc. Wiara może pomóc wyznaczyć odpowiedni kierunek działania, a niektóre wydarzenia, jakie nas spotykają, choć na pozór trudne i niezrozumiałe, zdecydowanie kształtują nasze życie duchowe. Dowodem na to są pozycje dotyczące uzdrowienia i przebaczenia, które prezentujemy w naszym sklepie.

  Uzdrowienie i przebaczenie – pozycje, po które warto sięgnąć w trudnych chwilach

  W tej kategorii zebraliśmy literaturę o drodze do uzdrowienia i przebaczenia. Zawarliśmy w niej rozważania, modlitwy i świadectwa, dzięki którym przejście przez trudne chwile w życiu będzie nieco łatwiejsze. Poszukiwanie sensu i wyciągnięcie wniosków pomaga w odzyskaniu równowagi i wewnętrznego spokoju. Pozycje te świetnie sprawdzą się jako upominki dla osób, które doświadczyły przykrych wydarzeń.

 • Prymas Stefan...

  Prymas Stefan Wyszyński – niezwykłe losy zapisane na kartach historii

  Charyzmatyczna osobowość, niezłomne zasady i całkowite oddanie posłudze kapłańskiej – tak opisuje się współcześnie jednego z najbardziej znanych polskich duchownych. Prymas Stefan Wyszyński za swoje zasługi został beatyfikowany, a z tej okazji wielu wybitnych autorów postanowiło przybliżyć jego osobę w znakomitych pozycjach, które znajdziesz w naszej księgarni.

  Poznaj życie i dzieła Prymasa Stefana Wyszyńskiego

  W tej kategorii prezentujemy najciekawsze dzieła dotyczące życiorysu i dokonań Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Zebraliśmy znane i mniej popularne fakty z życia tego wybitnego duchownego, które szereg autorów wzięło pod lupę. Biografie, najpiękniejsze myśli i analizy okraszone grafikami są zdecydowanie warte przeczytania. Literatura ta doskonale sprawdzi się także jako prezent, np. dla zaprzyjaźnionego duchownego.

 • Fatima 1917-2017

  Fatima 1917-2017 – poznaj historię najsłynniejszych objawień

  Objawienia fatimskie to jedne z najważniejszych zdarzeń w historii kościoła katolickiego. Wydarzenia, które nastąpiły w niewielkiej, portugalskiej miejscowości, zostały uznane za autentyczne w 1930 roku. Relacje dzieci, które ich doświadczyły, czyli Franciszka, Hiacynty i Łucji, stały się przedmiotem analiz, badań i rozważań wielu znawców oraz duchownych, czego efektem są pozycje, które prezentujemy w tej kategorii.

  Fatima 1917-2017 – najważniejsze pozycje dla dorosłych i dzieci

  W naszej ofercie nie brakuje książek, które nawiązują do historii objawień w Fatimie, ich treści, a także analizy proroctw, którymi przez lata dzieliła się Łucja. Literatura ta przeznaczona jest zarówno dla dorosłych odbiorców, jak i dzieci, które są zafascynowane objawieniami sprzed ponad 100 lat. Zdecydowanie warto sięgnąć po te pozycje, chcąc wyjaśnić najmłodszym, jak ważne i fascynujące wydarzenia mogą spotkać nawet dzieci!

 • Drogi krzyżowe

  Drogi krzyżowe – ponadczasowe rozważania wyznaczające właściwy kierunek życia

  Drogi krzyżowe to coś więcej niż nabożeństwa wielkopostne, które polegają na odtworzeniu drogi Chrystusa na śmierć i faktu złożenia go do grobu. Mogą mieć również znaczenie metaforyczne i odnosić się do niepowodzeń, z jakimi musimy się mierzyć. Książki, które znajdziesz w tej kategorii, wyjaśniają zależności między cierpieniem Jezusa na krzyżu a naszym położeniem w nierzadko przerastającej nas codzienności.

  Drogi krzyżowe – obowiązkowe pozycje nie tylko dla wierzących

  W tej kategorii prezentujemy książki, w których znajdziesz rozważania skierowane do każdego – do kapłanów, osób świeckich, a także małżeństw. Pozycje te mają jeden, wspólny przekaz, który głosi, że każdy z nas niesie swój krzyż. Dzięki temu z każdym dniem stajemy się podobni do Chrystusa. Zdecydowanie warto sięgnąć po te lektury, szczególnie w trudnych momentach codzienności.

 • Boże Narodzenie, Adwent

  Boże Narodzenie, Adwent – pozycje, które wzruszą każdego!

  Boże Narodzenie i towarzyszący mu Adwent to jedne z najpiękniejszych okresów w roku. To czas refleksji i zadumy, który każdy pragnie spędzić w spokoju z rodziną. W tej kategorii znajdziesz szereg pozycji, które pomogą Ci stworzyć odpowiedni nastrój, dzięki czemu celebracja świąt Bożego Narodzenia będzie absolutnie wyjątkowa!

  Boże Narodzenie, Adwent – płyty i książki nawet dla najmłodszych

  Nasza oferta to pozycje traktujące o historii i tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem. Znajdziesz tu książki, które w przystępny sposób wyjaśniają wiele kwestii nawet dzieciom. Zbiory pastorałek i opowieści wigilijne to lektury obowiązkowe, z którymi powinien zapoznać się każdy chrześcijanin. Zadbaliśmy także o to, by w Boże Narodzenie nie zabrakło w Twoim domu kolęd – wybierz swoje ulubione z naszej oferty.

 • Rok św. Stanisława Kostki
 • Walka z Kościołem...

  Walka z Kościołem katolickim, prześladowanie chrześcijan – analiza pozycji Kościoła na przestrzeni wieków

  Religia odgrywa bardzo ważną rolę w życiu niemal każdego człowieka. Większość naszego społeczeństwa określa się jako osoby wierzące, w związku z czym warto nieco zgłębić historię chrześcijaństwa. W tej kategorii prezentujemy pozycje, które w przystępny sposób wyjaśniają, co w istocie oznacza walka z Kościołem katolickim i prześladowanie chrześcijan.

  Walka z Kościołem katolickim, prześladowanie chrześcijan – różne spojrzenia cenionych autorów

  Z lektur, które oferujemy w tej kategorii, dowiesz się, jaki wpływ miały konflikty i ataki na Kościół katolicki na jego historię. Dzięki zapoznaniu się z nimi nie tylko poszerzysz swoją wiedzę, ale też świadomie spojrzysz na pozycję tej instytucji w obecnych czasach. Znajdziesz tu książki zarówno świeckich autorów, jak i duchownych.

 • Biografie

  Biografie – kiedy życie pisze najlepsze scenariusze

  Zwykli ludzie miewają niezwykłe historie, które jak się okazuje, na zawsze zmieniają ich życie. Splot przypadków i na pozór mniej znaczących wydarzeń doprowadza do zachodzących w człowieku przemian, które mają ogromny wpływ m.in. na duchowość. Takie historie zostały opisane w prezentowanych przez nas w tej kategorii biografiach.

  Biografie wybitnych jednostek, które musisz znać

  Dobrze skonstruowana biografia jest ciekawa, wciągająca i odkrywa przed czytelnikiem barwne, wielowątkowe życie głównych bohaterów. Co więcej, powinna być kopalnią historycznej wiedzy. Biografie, które znajdziesz w naszej księgarni, dotyczą ludzi kształtujących w dużej mierze losy świata. Pozycje te otwierają przed czytelnikiem meandry życia duchowego bohaterów, co sprawia, że zdecydowanie należy je poznać.

na stronę
Pokazuje 1953 - 1984 z 2042 elementów
 • Rybicki Adam ks.

  Jest to druga część trylogii na temat duchowości mężczyzny w dzisiejszym świecie.   Poprzednia część, tzn. Lew i baranek, ukazywała mężczyznę w drodze do męskości, a teraz spróbujemy przyjrzeć się kilku tematom odnoszącym się do mężczyzny już ukształtowanego i świadomego swojej męskości. Zadajemy sobie pytanie: jak się ma osobowość mężczyzny do...

 • Amorth Gabriele ks.

  Ojciec Amorth powraca z niepublikowanymi dotąd opowiadaniami o swoich najcięższych, najdłuższych i najtrudniejszych egzorcyzmach. Przekonany o zbliżającej się „godzinie szatana", odkrywa swoje spotkania z piekielnymi duchami, pragnąc przekazać swoje dziedzictwo praktyk, obrzędów i modlitw służących do ich pokonania. Kieruje je głównie do młodych...

 • praca zbiorowa

  Zbiór różnych nurtujących nas pytań, na które starają się wypowiedzieć duchowni i forumowicze portalu Fronda.pl „My, katecheci przychodzimy do młodych ludzi z całym grillem i walimy im takie mięcho, że oni tego nie łykają, mało tego - wymiotują tym, bo nie potrafią tego strawić" - mówi ks. Przemysław Kawecki SDB. Czy jest grzechem: » jazda „na gapę" »...

 • Dajczer Tadeusz ks.

  Jego książka "Rozważania o wierze", została przetłumaczoną już na 26 języków. Ksiądz Dajczer Zaprasza nas do świętości codziennego życia słowami i przykładem Ewangelii. Nie używa języka oficjalnej i martwej spekulacji teologicznej, ale przynagla do autentycznego - angażującego całego człowieka-rozmyślania i miłosnej kontemplacji Drogi, która prowadzi do...

 • Bejda Henryk

  Nawróceni to przede wszystkim ciekawe historie ludzi, którzy na pewnym etapie swojego życia zostali dotknięci w szczególny sposób przez Boga. Wiele z tych osób to postacie bardzo znane, o których wiele wiemy, na ogół jednak mniej lub prawie nic nie wiadomo na temat ich duchowej przemiany. My opowiadamy historie, które już się wydarzyły. Nawrócenie jednak...

 • Matusik Marian ks.

  Książka "Zobaczyłem twarz diabła" zawiera dwie rozmowy z Księdzem Prałatem Marianem Matusikiem, byłym egzorcystą Archidiecezji Lubelskiej; tytuł drugiej rozmowy brzmi: "Lucyfer zawył przerażająco". Książka prezentuje ponadto opisy wraz z rysunkami talizmanów i amuletów, tłumaczące, na czym polega zło, które niosą one ze sobą. Następny rozdział - Praktyki...

 • Fels Grzegorz

  Wierzycie w anioły? Wielu z Was, drodzy Czytelnicy, odpowie na to pytanie twierdząco. Jak się jednak dłużej nad tym zastanowić, niejednego ogarną wątpliwości. Jeśli więc zaczynasz mieć takie czy inne obiekcje co do zasadności swej wiary w istnienie aniołów i szczerze szukasz odpowiedzi na dręczące Cię pytania, wiedz, że nie jesteś sam i ta książka jest...

 • praca zbiorowa

  Tajemnicze i fascynujące jest to, że Bóg szanując ludzką wolność, a także zezwalając niekiedy Szatanowi na jego niecne działanie, dopuszcza sytuacje demonicznych zniewoleń i opętań, aby potem z tych sytuacji wyprowadzić jakieś nowe, o wiele większe dobro. Cierpienie związane z obecnością demonów w ciele człowieka - porównywane przez osoby tego...

 • Aissa Milad br.

  Brat Milad Aissa to mieszkający na Saharze mistrz nowicjatu Małych Braci Jezusa - „od błogosławionego brata Karola de Foucaulda". Brat Milad był jedną z osób, które najbardziej wpłynęły na formację duchową członków tego zgromadzenia. Książeczka, którą państwu proponujemy, to zbiór rekolekcyjnych rozważań poświęconych najbardziej podstawowym prawdom...

 • Socci Antonio

  „Wspólnie z Maryją kierowałam strzałem zamachowca" - to szokujące wyznanie siostry Rity Montelli przytacza w swej książce Antonio Socci, przybliżając nieznane karty zamachu na Papieża Jana Pawła II. Co łączyło Siostrę Ritę z Ojcem Pio? Na czym polega tajemnica Świętego z Gargano? Socci, z wielką pasją i zacięciem dziennikarskim, odkrywa przed nami kolejne...

 • Liguori św. Alfons Maria

  Umiłowanie Jezusa Chrystusa w życiu codziennym jest najbardziej dojrzałym dziełem św. Alfonsa, napisanym w ostatnim okresie jego życia. Stanowi swego rodzaju syntezę myśli Świętego nad tym, czym jest życie duchowe. Kreśli w nim „program życia duchowego" dla wszystkich, także dla żyjących z dala od Boga. Proponuje im „drogę doskonałej miłości", będącą...

 • Torrell Jean-Pierre OP

  Po co nam świętość? Pytanie to jest nie tylko szokujące. Jest pozbawione sensu. Świętość nie potrzebuje żadnego innego uzasadnienia - twierdzi o. Torrell. A jednak uznaje, że w naszych czasach, w których liczy się to, co użyteczne i wydajne, świętość po prostu wymaga uzasadnienia, dlatego w swojej książce odpowiada na to tytułowe pytanie. Jean-Pierre...

 • Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu w przekładzie z języków oryginalnych nawiązuje do chlubnej tradycji poznańskiej biblistyki. Każde wydanie to druk przyjazny dla oka, praktyczne przypisy, zrozumiały język oraz księgi  opatrzone wstępem i komentarzami.  Pismo Święte. Stary i Nowy Testament, ISBN 83-7015-663-0, Księgarnia św. Wojciecha, Poznań 2007,...

 • Windeatt Mary Fabyan

  Ta książka opowiada m.in. o czasach, kiedy Jan Vianney ukrywał się na stryszku w sianie, żeby umknąć przed policją, o okropnych grzechach, jakie odkrył, kiedy został księdzem w parafii w Ars, oraz o jego strategii osłabiania wpływu diabła na tamtejszych mieszkańców. Opisuje też, co diabeł w odwecie robił księdzu Vianneyowi, a także co się wydarzyło, kiedy...

 • Majkrzak Henryk

  Ks. dr Henryk Majkrzak SCJ prowadzi wykłady w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie oraz w wyższych seminariach duchownych. Jest autorem kilku książek i kilkudziesięciu artykułów naukowych i popularnonaukowych. Święty Augustyn pomimo upływu tylu wieków od jego śmierci, pozostaje ciągle aktualną postacią. Może on też w naszych czasach - dotkniętych...

 • Dembek Agnieszka

  Agnieszka Dembek przez wiele lat żyła w obecności demona. Widziała go, słyszała i czuła. Każdego dnia rozmawiała z nim o Bogu, o ludziach i życiu. Wiele z tych rozmów przytacza. Demon katował ją fizycznie, psychicznie i duchowo. Była nakłaniana do uwodzenia księży, zabójstwa swego egzorcysty, wreszcie do samobójstwa. Podejmowała z diabłem zakłady o dusze...

  Obniżka!
  24,90 zł 19,90 zł Dodaj do koszyka
 • Hanter Ewa

  Nie ma większego skarbu na ziemi niż Eucharystia! A jednak przez wielu jest On niezauważony, niedoceniony. Pan Jezus ofiarowuje nam niepojętą miłość, gdy przychodzi do naszych dusz w Komunii Świętej, a często spotyka się z obojętnością. Gorąco pragnąłem spożyć tę Paschę z wami - powiedział Chrystus podczas Ostatniej Wieczerzy. Oby znalazł i w naszych...

 • Franciszek

  Pięknie wydany, niezwykły zbiór - Kazania z Domu św. Marty. Dotychczas nie ukazało się tak obszerne ich opracowanie. Poprzez te wypowiedzi, niekiedy bardzo spontaniczne, żywe, wręcz potoczne, a więc bliskie każdemu człowiekowi, poznawaliśmy i poznajemy nadal papieża Franciszka. Ukazuje on w nich swoją osobowość, poglądy, stosunek do świata, wyznacza...

 • Jan Paweł II

  Jan Paweł II pozostawił po sobie olbrzymią liczbę listów o rozmaitym charakterze. Listy apostolskie to te, które papież kieruje do całego Kościoła, do metropolitów i konferencji episkopatów. Na ogół nie dotyczą problemów czy wydarzeń o charakterze jednostkowym, jak ogłaszanie beatyfikacji czy decyzje mniejszej wagi, różnią się także wyraźnie od...

 • Jan Paweł II

  Pierwsze pełne wydanie wszystkich adhortacji Jana Pawła II. Jan Paweł II pozostawił Kościołowi piętnaście adhortacji apostolskich, które są obok encyklik najważniejszymi tekstami pontyfikatu. Poruszają one tematy katechezy, rodziny chrześcijańskiej, życia zakonnego, świeckiego i kapłańskiego, posługi biskupów, nawrócenia i pojednania, a także wielkie...

 • Jan Paweł II

  Wzruszające przesłanie polskiego Papieża - świąteczne homilie, a także przemówienia, głównie skierowane do rodaków. Unikatowe zdjęcia Adama Bujaka z okresu Świąt w Watykanie w latach 1978-2004: prywatne apartamenty bł. Jana Pawła II, Pasterki, nabożeństwa, obrzędy, opłatkowe spotkania z Polakami... Wyjątkowy album, który pomoże przeżyć Narodzenie Pańskie...

 • Bujak Adam

  „Nie potrafię wytłumaczyć tajemniczego odblasku wokół postaci Ojca Świętego, który widać na okładkowym zdjęciu tego albumu" - mówi Adam Bujak. Artysta ten wykonał miliony zdjęć, w tym tysiące Jana Pawła II, i można chyba powiedzieć, że kto, jak kto, ale on na fotografii się zna. Ten prawdziwy mistrz nie znajduje jednak dla aureoli (poświaty?) wokół...

  Obniżka!
 • Teresa od Dzieciątka Jezus św.

      Św. Teresa ukazuje w tym traktacie doskonałość duchową poprzez alegorię twierdzy, którą nazywa wewnętrzną, bo chodzi jej przede wszystkim o budowę życia wewnętrznego. Twierdza ta wyobraża duszę, w której mieszka Bóg nie tylko przez swoją wszechmoc, lecz także przez łaskę. Tę drogę duszy do najgłębszego wnętrza swej istoty, gdzie mieszka sam Bóg,...

 • Hildebrand Dietrich von

  „Jest rzeczą jasną, że Kościół stoi dziś wobec poważnego kryzysu. Pod nazwą „nowego Kościoła", „Kościoła posoborowego" próbuje obecnie utrwalić swoje istnienie Kościół odmienny od Kościoła Chrystusowego: zagrożone od wewnątrz apostazją antropocentryczne społeczeństwo, które pozwala, by ogarnął je i uniósł ze sobą ruch powszechnej rezygnacji pod pretekstem...

  Obniżka!
 • Teresa od Dzieciątka Jezus św.

  Modlitwa, rozumiana jako życie wypływające z kontaktu z Bogiem, a zarazem droga do Niego prowadząca, ogniskuje rozważania w tym traktacie. Głównym jego celem jest zachęcenie czytelników do modlitwy wewnętrznej. Święta omawia założenia, na których opierają się modlitwa, jej istota i wzrost życia modlitwy. Ukazuje wpływ kontemplacji na życie codzienne. św....

 • Hildebrand Dietrich von

  „Patrząc bez uprzedzeń na współczesne spustoszenie winnicy Pana, nie można przeoczyć faktu, iż w Kościele powstała „piąta kolumna" (przez niektórych ludzi, nawet ze środowisk kościelnych, zwana mafią). Jest to grupa dążących świadomie do celu niszczycieli Kościoła. (...) Fakt, iż kapłani, teologowie i biskupi, którzy utracili wiarę, nie występują z...

  Obniżka!
 • Jan Paweł II

  JAN PAWEŁ II - Encyklopedia nauczania moralnego to najważniejsze zagadnienia moralne współczesności w świetle nauczania Jana Pawła II, przedstawione w układzie alfabetycznym. Problemy poruszone w encyklopedii to między innymi: antykoncepcja, badania prenatalne, celibat, kara śmierci, klonowanie, korupcja, media, męczeństwo, pornografia, przyjaźń,...

 • Mc Manus Jim CSsR, Thornton Step

  Wielu ludzi, którzy doznali zranienia lub których zaufanie i pewność siebie zostały zniszczone, uważa trwanie w urazie za jedyną postawę umożliwiającą im dalsze życie. Wielu uważa, że przebaczając krzywdę, w jakiś sposób zaakceptowaliby ją, pomniejszyli jej znaczenie lub zwolnili winowajcę z wszelkiej odpowiedzialności. Nawet osoby, po których byśmy się...

 • Wielomski Adam

  Tę książkę powinno się czytać jako ciąg dalszy Teokracji papieskiej 1073-1378. Razem z tym dziełem tworzy swoistą summę poświęconą polityce i władzy. Pokazuje, jak zmieniały się treści wypełniające te pojęcia, jak ewoluowało ich rozumienie. Czytelnik z łatwością odczyta kierunek tych zmian niezwykle szczegółowo i w interesujący sposób opisanych przez...

 • Majdański Kazimierz abp.

  Ks. Arcybiskup Kazimierz Majdański urodził się 1.03.1916 w Małgowie, w ziemi kaliskiej. Jako alumn Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku został aresztowany wraz z profesorami i alumnami Seminarium przez Gestapo 7.11.1939. Odtąd był więziony kolejno we Włocławku, Lądzie, Sachsenhausen i Dachau. W Dachau został poddany zbrodniczym doświadczeniom...

 • Ambroży św.

  Św. Ambroży z Mediolanu (339-397) należał do najważniejszych postaci swoich czasów. Stąd jego listy są cenne dla każdego, kto chce poznać zarówno życie epoki, jak też działalność, myśli i duchowość wielkiego Ojca Kościoła. Przekład pierwszej części korespondencji Ambrożego (listy 1-35) ukazał się w niniejszej serii w 1997 roku, obecny zbiór obejmuje listy...

 • Bucarelli Franco

  Zawarte w książce rozmowy i świadectwa rzucają nowe światło na najważniejsze wydarzenia z życia Papieża oraz przybliżają jego młodzieńcze lata, kiedy zrodziło się w nim zaufanie do Maryi. Autor rozmawia z bohaterami opisywanych historii - profesorem Salgarello, który operował Papieża po zamachu 13 maja 1981 roku, siostrą Lucią Giudici, która "schwytała"...

  Obniżka!
Pokazuje 1953 - 1984 z 2042 elementów

Copyright © 2024 Fundacja Servire Veritati Instytut Edukacji Narodowej. Wykonanie: Nazwa.pl