Oddajcie nam Lwów Zobacz większe

Oddajcie nam Lwów

Lwów to jedno z najbardziej polskich miast. A biorąc pod uwagę jego klimat i mitologię wciąż obecną w naszej kulturze, biorąc pod uwagę historię Lwowa i jej dziedzictwo - można wręcz stwierdzić, że Lwów to najbardziej polskie ze wszystkich naszych miast. To esencja polskości, jej perła, wybór tego, co w niej najpiękniejsze, najbardziej dumne, najlepsze. Nie Kraków, który tak naprawdę nigdy nie musiał "stać na rubieży" i swojego oddania Rzeczypospolitej wielokrotnie poświadczał obfitą daniną krwi. Nie Warszawa, której gwiazda rozkwitła znacznie później i która, chociaż była centrum wielkich narodowo-powstańczych zrywów, to pozbawiona jest charakterystycznego dla Lwowa pięknego smaku wielokulturowości. Lwów obecny jest w Polsce-natrętnie i symbolicznie. Nieznany żołnierz w grobie na Placu Piłsudskiego w Warszawie to bezimienny obrońca Lwowa. Lwów jest jedynym miastem odznaczonym orderem Virtuti Militari. Lwowskie orlęta stały się symbolem walko o odzyskanie niepodległości Polski w 1918 roku.

Marek Hałaś, Oddajcie nam Lwów, ISBN 978-83-932704-3-9, Bollinari Publishing House, Warszawa 2012, format: 145 x 205, ss. 142, oprawa miękka

Wysyłka w przeciągu 1-5 dni roboczych

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

29,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Lwów to jedno z najbardziej polskich miast. A biorąc pod uwagę jego klimat i mitologię wciąż obecną w naszej kulturze, biorąc pod uwagę historię Lwowa i jej dziedzictwo - można wręcz stwierdzić, że Lwów to najbardziej polskie ze wszystkich naszych miast. To esencja polskości, jej perła, wybór tego, co w niej najpiękniejsze, najbardziej dumne, najlepsze. Nie Kraków, który tak naprawdę nigdy nie musiał "stać na rubieży" i swojego oddania Rzeczypospolitej wielokrotnie poświadczał obfitą daniną krwi. Nie Warszawa, której gwiazda rozkwitła znacznie później i która, chociaż była centrum wielkich narodowo-powstańczych zrywów, to pozbawiona jest charakterystycznego dla Lwowa pięknego smaku wielokulturowości. Lwów obecny jest w Polsce-natrętnie i symbolicznie. Nieznany żołnierz w grobie na Placu Piłsudskiego w Warszawie to bezimienny obrońca Lwowa. Lwów jest jedynym miastem odznaczonym orderem Virtuti Militari. Lwowskie orlęta stały się symbolem walko o odzyskanie niepodległości Polski w 1918 roku.

Marek Hałaś, Oddajcie nam Lwów, ISBN 978-83-932704-3-9, Bollinari Publishing House, Warszawa 2012, format: 145 x 205, ss. 142, oprawa miękka

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Oddajcie nam Lwów

Oddajcie nam Lwów

Lwów to jedno z najbardziej polskich miast. A biorąc pod uwagę jego klimat i mitologię wciąż obecną w naszej kulturze, biorąc pod uwagę historię Lwowa i jej dziedzictwo - można wręcz stwierdzić, że Lwów to najbardziej polskie ze wszystkich naszych miast. To esencja polskości, jej perła, wybór tego, co w niej najpiękniejsze, najbardziej dumne, najlepsze. Nie Kraków, który tak naprawdę nigdy nie musiał "stać na rubieży" i swojego oddania Rzeczypospolitej wielokrotnie poświadczał obfitą daniną krwi. Nie Warszawa, której gwiazda rozkwitła znacznie później i która, chociaż była centrum wielkich narodowo-powstańczych zrywów, to pozbawiona jest charakterystycznego dla Lwowa pięknego smaku wielokulturowości. Lwów obecny jest w Polsce-natrętnie i symbolicznie. Nieznany żołnierz w grobie na Placu Piłsudskiego w Warszawie to bezimienny obrońca Lwowa. Lwów jest jedynym miastem odznaczonym orderem Virtuti Militari. Lwowskie orlęta stały się symbolem walko o odzyskanie niepodległości Polski w 1918 roku.

Marek Hałaś, Oddajcie nam Lwów, ISBN 978-83-932704-3-9, Bollinari Publishing House, Warszawa 2012, format: 145 x 205, ss. 142, oprawa miękka

Copyright © 2023 Fundacja Servire Veritati Instytut Edukacji Narodowej. Wykonanie: Nazwa.pl